Ponieważ KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1 korzystają z większych przełożeń, nie należy ładować żarnika ręcznie. Lub możesz zablokować wytłaczarkę. W tym artykule dowiesz się, jak ładować i rozładowywać żarnik w tych dwóch modelach.
Ładowanie żarnika KP3S Pro V2
Przed załadowaniem lub wyładowaniem żarnika konieczne jest wstępne podgrzanie dyszy, drukarka tego wymaga, aby zapobiec zatkaniu dysz i utrzymać drukowanie.
Przejdź do pulpitu nawigacyjnego, możesz kontrolować temperatury oraz ładować i wyładowywać żarnik z zaznaczonych obszarów.
Rozgrzej dyszę do 220°C, a stół do 65°C, aby po zakończeniu procesu móc rozpocząć druk.
Następnie możesz przytrzymać przełącznik żarnika, aby włożyć lub wyjąć żarnik.
Gdy poczujesz koła zębate, możesz zatrzymać się i kliknąć „WYCIĄGNIJ”, aby załadować żarnik. Domyślna długość wyciągnięcia wynosi 10 mm, więc aby ją zobaczyć, konieczne może być kilka kliknięć.
Gdy zobaczysz, że żarnik wychodzi z dyszy, możesz przystąpić do drukowania lub sprawdzić powyższy krok i upewnić się, że żarnik dobrze chwyta koła zębate.
Rozładunek włókna KP3S Pro V2
Do rozładunku żarnika używamy Makr, wystarczy kliknąć makro „AUTOMATYCZNA ZMIANA FILAMENTU”.
Jeżeli dysza osiągnie wymaganą temperaturę, od razu powinien być słyszalny dźwięk wydobywający się z ekstrudera. W polu konsoli zobaczysz „g50”. Jeśli klikniesz tę opcję, gdy dysza jest grudkowa, najpierw się ona rozgrzeje.
Następnie temperatura dyszy zacznie spadać. Gdy osiągnie temperaturę pokojową lub będzie zbliżona do temperatury pokojowej, możesz bezpośrednio usunąć żarnik.
Ładowanie włókna KLP1
W KLP1 jest trochę inaczej. Należy odwrócić drukarkę, ustawić czujnik żarnika i poprowadzić żarnik po rurce PTFE. Czujnik żarnika faktycznie działa, możesz włożyć żarnik, aby go uruchomić, lub zostawić go w spokoju. Gdy czujnik zmieni stan, drukowanie zostanie wstrzymane, ale później będziesz mógł wznowić drukowanie z poziomu pulpitu nawigacyjnego.
Podobnie jak w przypadku KP3S Pro V2, należy również podgrzać dyszę. Najpierw należy rozgrzać dyszę.
Rozgrzej dyszę do 220°C, a złoże do 65°C i poczekaj, aż temperatura osiągnie.
Następnie przytrzymaj przełącznik żarnika i włóż żarnik. Wszystko powinno być w porządku, gdy poczujesz, że koła zębate dobrze go trzymają.
Następnie przejdź do panelu kontrolnego i kliknij „WYCIĄGNIJ”, aby załadować żarnik. Wyciągnięcie włókna może zająć około 100 mm.
Filament powinien wyjść bez problemu lub trzeba sprawdzić powyższy krok i upewnić się, że żarnik dobrze łapie zębatki. Następnie pamiętaj o umieszczeniu rurki PTFE aż do samego dołu.
Rozładunek włókna KLP1
KLP1 używa tego samego makra do rozładunku żarnika, wystarczy przejść do pola „Makra” i kliknąć makro „AUTOMATYCZNA ZMIANA FILAMENTU”.
I będzie tak samo jak w KP3S Pro V2, usłyszysz dźwięk z ekstrudera, a w konsoli zobaczysz „g50”.
Gdy temperatura spadnie do lub zbliżona do temperatury wewnętrznej, możesz wyjąć żarnik i go wymienić.
Palcami naciśnij złącze pneumatyczne, powinno to umożliwić wyjęcie rurki PTFE. W międzyczasie drugim palcem przeciągnij rurkę. Następnie powinieneś być w stanie usunąć go i żarnik. Wszystko gotowe.