W zestawie moduł EMMC 32 GB, do czego służy i co możemy z nim zrobić

Niedawno wypuściliśmy nowy moduł EMMC dla naszych KP3S Pro V2 i KLP1, dzięki czemu można zwiększyć pamięć systemową do 32 GB, czyli znacznie więcej niż oryginalne 8 GB. W tym samouczku dowiesz się więcej o EMMC i pokażesz, jak z niego korzystać.

Moduł EMMC 32 GB dla KP3S Pro V2 i KLP1

Uaktualnij moduł EMMC 32 GB dla KP3S Pro V2 i KLP1

https://kingroon.com/products/upgrade-32gb-emmc-module-for-kingroon-kp3s-pro-v2-and-klp1

Część 1 Czym jest EMMC

Wbudowana karta MultiMediaCard (eMMC) to małe urządzenie pamięci masowej składające się z pamięci flash NAND i prostego kontrolera pamięci. Standard eMMC dla aplikacji wbudowanej pamięci flash został opracowany w 2006 roku przez JEDEC i stowarzyszenie MultiMediaCard Association.

W porównaniu z dołączoną kartą SD, prędkość odczytu i zapisu wynosi 52 MB/s, czyli znacznie szybciej niż karta SD, której zwykle używamy do flashowania systemu Klipper.

Część 2 Dlaczego potrzebujemy EMMC

Zwykle istnieją dwa sposoby uruchomienia systemu Klipper na drukarce 3D:

  1. Użyj czegoś w rodzaju Raspberry Pi, aby przejąć kontrolę nad oryginalną płytą główną.
  2. Użyj uniwersalnej płyty głównej Klipper, takiej jak KP3S Pro V2 i KLP1

W pierwszym przypadku przechowujemy i uruchamiamy system Klipper za pomocą karty SD. Mogą wystąpić problemy lub awarie systemu, jeśli jego prędkość nie jest dostosowana do systemu.

W tym przypadku wybierz szybką kartę SD. W przypadku, gdy masz dużo plików lub nagrywasz filmy poklatkowe za pomocą Klippera, lepiej jest mieć co najmniej 32 GB miejsca na dane.

Moduł EMMC jest używany na płycie głównej KP3S Pro V2 i KLP1, zapewnia wystarczającą prędkość i stabilność do działania Klippera.

Jeśli nie lubisz drukować z napędu USB lub planujesz nagrywać filmy poklatkowe, niezbędny będzie także większy moduł EMMC.

Część 3 Jak z tego korzystać

Jeśli nie wiesz, jak sflashować system do modułu EMMC, poniższy samouczek pomoże Ci i zapewni aktualizację plików obrazu systemu dla Twojego KP3S Pro V2 lub KLP1.

Jak sfałszować układ EMMC w Kingroon KP3S Pro V2 i KLP1

https://kingroon.com/blogs/3d-print-101/how-to-falsh-the-emmc-chip-on-kingroon-kp3s-pro-v2-klp1-klipper-3d-printers

Wystarczy umieścić moduł EMMC na adapterze, następnie podłączyć adapter do szybkiego czytnika kart SD i można go sflashować.

Jeśli nie można go odczytać i połączenie jest prawidłowe lub miganie ustaje w środku po odłączeniu EMMC, potrzebujesz nowego, lepszego czytnika kart SD.

Możesz też wybrać jeden z poniższych:

MKS EMMC-ADAPTER V2 dla KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

https://kingroon.com/products/mks-emmc-adapter-v2-for-kingroon-kp3s-pro-v2-and-klp1

Część 4 Skopiuj stary obraz systemu

Flashowanie nowego systemu oznacza usunięcie całej jego zawartości lub ustawień i konieczność rozpoczęcia wszystkiego od nowa w drukarce. Dlatego ludzie mogą chcieć przenieść wszystko do nowego modułu EMMC. W rzeczywistości jest to łatwe.

Po prostu zamontuj oba moduły EMMC na swoim komputerze i użyj balenaEtcher, a następnie skorzystaj z funkcji klonowania napędu.

Oznacza to również, że potrzebujesz 2 adapterów + 2 czytników kart SD lub 2 MKS EMMC-ADAPTER V2.

Po podłączeniu obu modułów do komputera otwórz balenaEtcher, wybierz sklonowany dysk, a następnie wybierz oryginalny moduł EMMC o pojemności 8 GB jako źródło flashowania. Następnie jako docelowy wybierz nowy moduł EMMC o pojemności 32 GB. Kliknij flash i poczekaj na zakończenie.

Przywróć bieżący system do nowego chipa

Potem wszystko gotowe.

Zainstaluj nowy moduł EMMC 32 GB w swojej drukarce i włącz go, będzie działać jak oryginalny.

Ten nowy moduł EMMC pomoże Ci przechowywać więcej plików w drukarce i umożliwi nagrywanie filmów poklatkowych w Klipperze.

Poprzedni artykuł 6 wydruków, które musisz mieć na KINGROON KP3S Pro V2
Następny artykuł Uruchom Klippera z Orange Pi Zero 2 za 30 USD, najlepszym zamiennikiem Raspberry Pi

zostaw komentarz

* Wymagane pola