Włącz wykrywanie braku włókna w swoim KINGROON KP3S Pro V2 w 5 minut

W tym samouczku dowiesz się, jak włączyć wykrywanie braku włókna w urządzeniu KINGROON KP3S Pro V2. Właściwie jest to funkcja, która jest przygotowywana od początku.

Przed rozpoczęciem możesz kupić czujnik żarnika tutaj: https://kingroon.com/products/3d-printer-filament-detection-sensor To jedyna rzecz, którą musisz przygotować.

Następnie, jeśli używasz najnowszej wersji KP3S Pro V2 lub możesz samodzielnie skonfigurować Klippera, możesz bezpośrednio przejść do następnego kroku. Możesz też pobrać i sflashować najnowszy obraz systemu, korzystając z poniższego samouczka:

Jak sflashować układ EMMC w Kingroon KP3S Pro V2 i KLP1

Krok 1

Wyłącz drukarkę, zdejmij dolną pokrywę, a następnie podłącz czujnik końca żarnika do portu „PA1”.

P1 KP3S Pro V2 i czujnik żarnika

Idź do silnika osi Y, przełóż kabel przez otwór obok niego.

P2 Ustaw kabel

Następnie podłącz go do portu PA1 i użyj zip, aby to naprawić.

P3 Podłącz do portu PA1

Następnie możesz złożyć wszystko z powrotem i ułożyć kable.

Zainstalowany czujnik P4

Krok 2

Ułóż kable i zainstaluj czujnik. Czujnik żarnika ma kabel o długości ponad 1 metra, trzeba go podpiąć obecnymi, żeby nie sprawiał kłopotów.

P5 KP3S Pro V2 z zainstalowanym czujnikiem

Następnie możesz zainstalować czujnik żarnika za pomocą śrub po lewej stronie, np. KP3S Pro S1, lub u góry osi Z. W drugim sposobie lepiej zaopatrzyć się w jeden wydruk, żeby prowadnik był płynny. Ponieważ KP3S Pro V2 drukuje z dużą szybkością, naprawienie tego za pomocą ZIP nie wystarczy.

Po włączeniu drukarki i włożeniu żarnika czujnik powinien zaświecić się na niebiesko. Tak więc, gdy w Twoim KP3S Pro V2 skończy się włókno, drukowanie zostanie wstrzymane. Po dodaniu żarnika możesz przejść do panelu Klippera, aby go wznowić.

Ponieważ jest to Klipper i obrazy naszego systemu są aktualizowane, drukowanie wznawiania może wkrótce nastąpić automatycznie.

Poprzedni artykuł Jak korzystać z 3D Touch w KINGROON KP3S Pro z oprogramowaniem Klipper
Następny artykuł Samouczek szybkiego startu dotyczący filmu poklatkowego KINGROON KP3S Pro V2

zostaw komentarz

* Wymagane pola