Jak naprawić problem z wytłaczaniem KINGROON KP3S Pro V2 w 5 minut

Jeśli w Twoim KINGROON KP3S Pro V2 (wersja ekranowa) występuje problem z wytłaczaniem, ten poradnik pomoże Ci go rozwiązać w 5 minut.

Krok 1, sprawdź ustawienia

Zanim to zrobisz, sprawdź „odległość obrotu” w „printer.cfg” i upewnij się, że wynosi 53,2. Złe ustawienie w tym miejscu wpływa tylko na wydruki i nie powoduje awarii wytłaczania.

Sprawdź odległość obrotu

Jeśli używasz starszego zestawu wytłaczarki, pomiń ten samouczek. Lub uzyskanie najnowszego zestawu wytłaczarki i flashowanie najnowszego obrazu systemu pomoże Ci z niego skorzystać:

Zestaw wytłaczarki do Kingroon KP3S Pro V2: 
https://kingroon.com/products/extruder-kit-for-kingroon-kp3s-pro-v2
Jak sfałszować układ EMMC w Kingroon KP3S Pro V2 i KLP1:
https://kingroon.com/blogs/3d-print-101/how-to-falsh-the-emmc-chip-on-kingroon-kp3s-pro-v2-klp1-klipper-3d-printers

Następnie możemy przystąpić do kolejnych kroków.

Krok 2, Wyjmij zestaw wytłaczarki

P1 Wykręć dwie śruby, aby zdemontować silnik

Wykręć zaznaczone dwie śruby. Następnie możesz zdjąć zestaw wytłaczarki. Możesz zrobić zdjęcie w kierunku kabla THR, jeśli boisz się, że złe podłączenie spowoduje spalenie płyty głównej.

Te dwie śruby to jedyna rzecz, którą musisz odkręcić, aby wymienić zestaw wytłaczarki w KP3S Pro V2.

Krok 3, Zdemontuj zestaw wytłaczarki

P2 Odkręć 3 śruby, aby otworzyć ekstruder

Wykręć zaznaczone 3 śruby aby przygotować demontaż, odłącz wszystkie kable. Można też zrobić do niego zdjęcie jeśli boisz się problemów z ich ponownym podłączeniem. To wszystko, co musisz zrobić, po prostu pozostaw płytę THR i zestaw hotendu w stanie domyślnym.

P3 Wykręć 3 śruby, aby zdjąć wentylator

Następnie odkręć zaznaczone 3 śruby i wyjmij wentylator 3010. Następnie możesz rozebrać wytłaczarkę. Spokojnie i powoli, nic nie wypadnie i nie zepsuje się.

Krok 4, napraw wytłaczarkę

Wytłaczarka P4 Disapart

W porządku, to wszystko. Dlatego używamy zestawu wytłaczarki 9,5: 1 w wersji ekranu KINGROON KP3S Pro V2. Jest to zestaw wytłaczarki z dwoma przekładniami, który wymaga wydajnego wytłaczania. Konstrukcja jest dość prosta, każdy powinien sobie poradzić z jej montażem i demontażem.

P5 Włóż coś do tej dziury

Następnie dochodzimy do lewej części wytłaczarki. W zaznaczonym obszarze, otworze na oś przekładni, jest już w nim małe łożysko. To wszystko, co musisz zrobić, aby to naprawić. Wystarczy wyciąć około 1-2 mm włókna i włożyć go do tego otworu i gotowe. To łożysko otrzymaliśmy z suwaka prowadnicy liniowej, czego nigdy nie robiłeś, chyba że tak się składa, że ​​je masz. Filament, łożysko, a nawet kawałek papieru, wystarczy włożyć cokolwiek do tego otworu, aby oś podniosła się na 1-2 mm.

P6 Spraw, aby oś wystawała

Następnie można włożyć przekładnię z osią do środka. Oś powinna być wysunięta na około 1-2mm. To powinno wystarczyć do prawidłowego wytłaczania.

Ten problem jest spowodowany jego tolerancją, zbyt głęboki otwór pozostawia miejsce na poruszanie się koła zębatego w górę i w dół, co powoduje śliskość, zacięcie lub nawet wypadanie włókna z toru.

Zauważyliśmy ten problem i niedawno znaleźliśmy rozwiązanie. Tolerancja została zmniejszona, aby uniknąć tego samego problemu we wszystkich nowo zbudowanych KP3S Pro V2.

Następnie możesz odłożyć wszystko z powrotem i rozpocząć drukowanie od nowa. Nie ma potrzeby poziomowania łóżka ani ustawiania modułu wejściowego, o ile nie zmieniłeś niczego w zestawie hotendu i czujniku poziomowania.

Tylko uważaj na połączenie kablowe THR.

Poprzedni artykuł Samouczek szybkiego startu dotyczący filmu poklatkowego KINGROON KP3S Pro V2
Następny artykuł Zwijające się miecze, małe wyzwanie dla KP3S Pro v2 i KLP1

Uwagi

Kevin W - styczeń 6, 2024

I just bought this printer, first benchy was ok.
Now I’m trying to print but a cracking sound came when the filament tries to enter the machine.
When I feed it at a slow speed everything looks good, when I feed it at a fast speed the sound comes and the filament gets stuck and extrudes badly.
As the printer is very fast to print, this issue presents itself a lot while printing, kindly offer some assistance.

Bianca - październik 25, 2023

Sorry, es ist ein kleiner Rechtschreibfehler passiert. Das filament will trotz Fix nicht “rein”!

translate:
Sorry, there was a small spelling mistake. The filament doesn’t want to “go in” despite the fix!

Bianca - październik 25, 2023

Das filament will trotz Fix nicht ein! Der Kp3S V2 Pro ist leider weiterhin ein Reinfall. Schade. Ich werde es bald entsorgen müssen. Die Spielerei geht mir so auf den Keks. Sorry.
Translate:
The filament doesn’t work despite the fix! Unfortunately, the Kp3S V2 Pro continues to be a failure. A pity. I’ll have to throw it away soon. The gimmick really annoys me. Sorry.

Javier - wrzesień 14, 2023
I am writing to you because of problems with my kp3s pro v2.

The layer fan has no regulation, it only works at 100% or 0%.

Now I have filament leakage from the hotend. Please I need a solution.

Luis Ferreiro - wrzesień 6, 2023

Acabo de Hacer todo el Procedimiento, y si se le coloca algo en donde indica, no cierra el extrusor. creo hay un error en este procedimiento.

zostaw komentarz

* Wymagane pola