Wymiana ekranu LCD w drukarce 3D LCD z żywicy

Jeśli chodzi o drukarki 3D z żywicy, wiemy, że zarówno żywica, kadź, jak i arkusz folii FEP na spodzie oraz ekran LCD są uważane za materiały eksploatacyjne.

W przypadku folii FEP należy ją wymienić po kilku tygodniach lub kilku miesiącach użytkowania, w zależności od tego, jak często drukujesz, jak duży jest druk i jak agresywna jest siła odrywania, która może się różnić w zależności od drukarki, od żywica do żywicy.

Dzisiaj będziemy mieli kilka tutoriali na temat wymiany ekranów LCD w drukarkach 3D z żywicy LCD . O ile wymiana uszkodzonego ekranu nie jest tak prosta, jak wymiana arkusza FEP. Monochromatyczne ekrany LCD mają zwykle żywotność kilku tysięcy godzin. Więc nie powinieneś go wymieniać przez naprawdę długi czas.

monofoniczna zmiana ekranu LCD

W tym artykule samouczek dotyczący wymiany monochromatycznego ekranu LCD zostanie przeprowadzony na Elegoo Saturn i działa również z Kingroon KP6, KP6 Plus i innymi drukarkami 3D z żywicy z płytą główną ChiTu.

Usuń uszkodzony ekran LCD

Będziemy musieli zacząć od odpięcia istniejącego kabla ekranu LCD.

1. Upewnij się, że drukarka 3D jest wyłączona. Dla bezpieczeństwa odłącz kabel zasilający.

2. Wykręć śruby z dolnej części drukarki, aby uzyskać dostęp do kabla taśmowego LCD.

3. Odklej taśmę mocującą kabel taśmowy do płyty kontrolera, aby można było go wyciągnąć z gniazda.

4. Gdy kabel taśmowy się poluzuje, możemy przystąpić do odkręcenia śrub na górze drukarki. Jedyne dwie śruby, których nie odkręcisz, to te dwie pośrodku, które utrzymują silnik krokowy na miejscu.

5. Po odkręceniu tych śrubek oddzielmy górną połowę drukarki od dolnej.

6. Teraz odłącz ogranicznik końcowy Z oraz kabel silnika krokowego od płyty głównej. Pamiętaj o założeniu rękawiczek, aby uniknąć bezpośredniego dotykania układu diod LED.

Jeśli masz na rękach jakiekolwiek oleje lub podobne rzeczy, może to spowodować spalenie matrycy LED. Więc pamiętaj, jeśli nie nosisz rękawiczek, nie dotykaj tego układu diod LED.

7. Usuń czarną taśmę znajdującą się na górze drukarki otaczającą ekran LCD.

8. Odwróć górną połowę drukarki żywicznej, aby uzyskać dostęp do dolnej części ekranu LCD. Naciśnij dolną część ekranu LCD dwoma kciukami, aż się wyskoczy. Umieść dwustronne paski samoprzylepne na obwodzie.

Wymień nowy ekran LCD

Następnie możesz śmiało sięgnąć po nowy ekran LCD. Musisz usunąć plastikową folię ochronną z ekranu. Następnie przełóż kabel taśmowy i jego górną część przez cienką szczelinę w górnej części aluminium i umieść nowy ekran LCD na cienkich paskach samoprzylepnych. Upewnij się, że dołożyłeś wszelkich starań, aby go wyrównać, zanim faktycznie umieścisz go na kleju. Zastosuj niewielki nacisk na zewnętrzne krawędzie, aby upewnić się, że klej naprawdę przykleja się do ekranu LCD.

zmień ekran LCD Elegoo

Po umieszczeniu ekranu LCD, weź nowe paski czarnej taśmy i owiń obwód na górze ekranu LCD. Głównym celem jest uszczelnienie szwów i zapobieganie uszkodzeniu ekranu LCD, płyty głównej lub matrycy LED w przypadku jakiegokolwiek wycieku żywicy.

Teraz możemy zdjąć zabezpieczenie ekranu z górnej części ekranu LCD.
Umieść górną połowę drukarki z powrotem na dolnej połowie. Podłącz kable ogranicznika końcowego Z i silnika krokowego. Włóż nowy kabel taśmowy z powrotem do tego gniazda i zablokuj zatrzask, aby upewnić się, że przyciska kabel taśmowy.

Po włączeniu drukarki i przejściu do testu ekspozycji zostanie wyświetlony prostokąt. A to oznacza, że ​​wszystko jest już gotowe i pozostaje tylko dokręcić kilka ostatnich śrub.

Poprzedni artykuł Załadunek i rozładunek włókna w KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

Uwagi

Shailesh Dhakan - wrzesień 2, 2023

I have NovaFeb Vega 3d printer, SR No 004181002161. I want LCD for the machine. If you have available please reply.

James Warters - sierpień 23, 2022

It’s actually easier to remove the wrap around side panels than the bottom panel from the KP6. Be careful with the ribbon cable connecting the M20 Chitu Systems Basic motherboard to the LCD screen. If it’s accidentally damaged, you can buy a replacement on Amazon. The cable is marked 50 × 0.5 × 150 which means 50 pin, 0.5 mm pitch, 150 mm length. The width is 25.5 mm (1"). This is a Type A cable meaning the cable contacts are on the same side of the ribbon cable.

There is usually enough adhesive remaining on the LCD screen opening to hold the new screen. If you can’t reuse the black border tape, you can use black electrical tape in a pinch. Be careful not to cover any part of the screen through which the UV light shines.

Jim Warters - sierpień 23, 2022

The red (+) and black (-) wires from the MB_F socket connect to the 40 mm fan in the top deck of the KP6 resin printer. MB_F is an abbreviation for Main Board (Mother Board) Fan. The + and – indicate which wires connect to the applicable side of the socket

Jim Warters - sierpień 3, 2022

While installing new LCD, the red and black wires from terminal marked +MB-F- dislodged. Please advise where these wires are supposed to attach

zostaw komentarz

* Wymagane pola