Jak podłączyć Endera 3 do komputera

Jeśli intensywnie korzystasz z drukarki 3D, prawdopodobnie znudzi Ci się drukowanie za pomocą karty SD. Za każdym razem, gdy rozpoczynasz nowy wydruk, powtarzasz te same irytujące procedury. Wyjmij kartę SD z drukarki, podłącz ją do komputera, skopiuj pliki G-code na kartę, a następnie włóż kartę z powrotem do drukarki. Jedynym wyjściem jest podłączenie drukarki 3D do komputera i drukowanie 3D bezpośrednio na komputerze. Tutaj pokażemy, jak podłączyć Endera 3 do komputera i nauczyć się drukowania 3D za pośrednictwem komputera.

Zanim przejdziemy dalej, upewnij się, że otrzymujesz poniższe elementy:

1. Drukarka 3D Endera 3

2. Kabel mikro USB

3. Karta Micro SD (8 GB lub mniej) i czytnik kart

4. Komputer

Zwykle, jeśli kupisz drukarkę 3D Ender 3, otrzymasz razem kawałek kabla micro USB, kartę micro SD i czytnik kart.

Komputerem PC dla tego programu może być laptop lub komputer stacjonarny z najmniejszymi wymaganiami konfiguracyjnymi.

Coś, o czym powinieneś wiedzieć

Obecnie dość rzadko można spotkać wcześniejszą edycję Endera 3 z 8-bitową płytą główną, ale warto to sprawdzić wcześniej; jeśli Ender 3 w dłoni to starsza edycja, możesz zamiast tego użyć kabla mini USB (obecnie nie jest to powszechnie używane).

Krok po kroku, jak podłączyć Endera 3 do komputera

1. Podłącz Endera 3 do komputera za pomocą kabla micro USB

Ten krok jest łatwy do wykonania. Kabel micro USB ma dwie różne końcówki. Wystarczy podłączyć końcówkę micro USB kabla do portu Micro USB Endera 3, a następnie podłączyć końcówkę USB kabla do komputera.

2. Zainstaluj sterownik drukarki 3D na swoim komputerze

Zwykle, gdy Ender 3 jest podłączony do komputera. Komputer, zwłaszcza ten z nowszym systemem operacyjnym, takim jak Windows 10, automatycznie zainstaluje oprogramowanie sterownika drukarki.

Jeśli posiadasz komputer ze starszym systemem operacyjnym, który nie instaluje sterownika automatycznie, musisz to zrobić samodzielnie.

Sterowniki Arduino i CH340/CH341 to dwie opcje, które możemy tutaj wypróbować.

Szczegółowe wskazówki dotyczące instalacji można znaleźć w tym artykule: https://www.geogebra.org/m/hxhz33bg

3. Zainstaluj oprogramowanie krajalnicy

Aby wysyłać pliki z kodem G lub wydawać polecenia z komputera w celu sterowania i drukowania na urządzeniu Ender 3, wymagane jest zainstalowanie na komputerze oprogramowania do krojenia, takiego jak Repetier Host lub Cura. Można też zainstalować oprogramowanie do krojenia znajdujące się na karcie SD.

Aby zainstalować Cura lub Repetier Host na swoim komputerze, możesz bezpośrednio odwiedzić ich strony internetowe i pobrać pliki instalacyjne, a następnie dokończyć instalację zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Dla porównania, Cura jest częściej używana z prostymi funkcjami i funkcjami, podczas gdy Repetier Host ma płatną opcję dla zaawansowanych funkcji i funkcji.

4. Dodaj Endera 3 do oprogramowania krajalnicy

Po zainstalowaniu oprogramowania krajalnicy musisz dodać do niego swój Ender 3. Tutaj pokażemy, jak dodać Endera 3 do Cury.

Dodaj swój Ender 3 na Cura:

Krok 1. kliknij „Ustawienia” - „Drukarka” - „Drukarki lokalne”

Krok 2. Wybierz Ender 3 automatycznie wykryty przez Curę.

5. Druk 3D za pomocą komputera

Teraz Twój Ender 3 został pomyślnie podłączony do komputera i dodany do oprogramowania krajalnicy. Lewe kroki umożliwiające drukowanie 3D na Enderze 3 za pośrednictwem komputera mogą być łatwe.

Biorąc na przykład Curę, możesz kliknąć „Plik” - „Otwórz plik(i)” i wybrać plik do wydrukowania, a następnie wybrać „Drukuj” zamiast „Eksportuj” (co wyeksportuje plik na kartę SD).

Zagadnienia druku 3D za pomocą komputera PC

Podczas drukowania 3D za pośrednictwem komputera na Ender 3 lub innej drukarce 3D mogą wystąpić pewne problemy, o których powinniśmy wiedzieć z wyprzedzeniem, aby zapobiec ich występowaniu.

1. Komputer się przegrzewa

Podczas drukowania dużego obiektu, który będzie trwał przez długi czas, komputer stale łączy się z urządzeniem wyjściowym, a długotrwałe działanie powoduje akumulację ciepła. Będzie to prowadzić do problemów z odprowadzaniem ciepła. Upewnij się, że komputer jest dobrze wentylowany i zapewnia wystarczający przepływ powietrza, aby się ochłodził.

2. Wyłącz tryb uśpienia na swoim komputerze

Sprawdź, czy Twój komputer ma tryb uśpienia; jeśli tak, nie zapomnij go wyłączyć. Gdy komputer przejdzie w tryb uśpienia, może wstrzymać drukowanie.

3. Zamknij programy działające w tle

Inne programy działające w tle, zwłaszcza aplikacje do gier lub wiadomości, mogą pojawiać się i zakłócać drukowanie. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest zamknięcie wszystkich programów działających w tle.

4. Użyj zapasowego zestawu baterii

Drukowanie 3D za pośrednictwem komputera nie obsługuje funkcji wznawiania drukowania, dlatego nieoczekiwana przerwa w zasilaniu może mieć fatalne skutki dla wydruku i spowodować zużycie włókna. Podłączenie drukarki i komputera do zapasowego akumulatora jest zawsze dobrym rozwiązaniem, jeśli wybierasz się do dużych obiektów lub przez bardzo długi czas.

5. Nie podłączaj innego urządzenia poprzez drukowanie

Podłączenie innego urządzenia, np. telefonu komórkowego, może spowodować wyświetlenie nowego okna na komputerze. Spowoduje to również przerwanie drukowania. Dlatego nigdy nie podłączaj żadnego innego urządzenia podczas drukowania na komputerze.

6. W razie potrzeby użyj dłuższego kabla USB

Krótki kabel USB podłączony do komputera oznacza zbyt małą odległość pomiędzy drukarką a komputerem. Czasami może to prowadzić do przegrzania komputera (ciepło jest odprowadzane z drukarki) lub niewygodnej obsługi. Pomocne może być użycie dłuższego kabla USB (zamiast oryginalnego dostarczonego z drukarką).

Poprzedni artykuł Załadunek i rozładunek włókna w KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

zostaw komentarz

* Wymagane pola