Sterowanie ekranem KINGROON KP3S Pro V2

Dla tych, którzy korzystają z najnowszej wersji KP3S Pro V2 lub zainstalowali ekran 12864 we wcześniejszej wersji, możesz znacznie łatwo skonfigurować drukarkę.

Pomaga początkującym używać jej jak zwykłej drukarki i jest wygodna w konfiguracji, gdy nie ma połączenia z Internetem.

Oto proces, który musisz wykonać: wypoziomowanie stołu, kształtowanie danych wejściowych i załadowanie żarnika, a następnie możesz rozpocząć drukowanie.

Wcześniej przedstawimy ekran, którego używamy w KINGROON KP3S Pro V2.

Ekran P1 12864 w nowym KINGROON KP3S Pro V2

Jest to ekran 12864 z migającym pokrętłem. Obracając pokrętłem możesz wybrać żądane opcje, naciśnij je, a opcja zostanie zatwierdzona lub wykonana. Na stronie głównej na ekranie zostaną wyświetlone pewne informacje dotyczące drukowania, takie jak temperatura i prędkość wentylatora. Jeśli drukarka jest już podłączona do Internetu, możesz zobaczyć także jej adres IP.

Otóż ​​to. Zacznijmy konfigurować drukarkę.

Poziomowanie łóżka

Naciśnij pokrętło na stronie głównej.

P2 Naciśnij pokrętło, aby rozpocząć

Następnie wybierz opcje w następującej kolejności: poziom>Z_offset>Probe, następnie drukarka ustawi wszystkie osie w pozycji wyjściowej i zaparkuje ekstruder nad środkiem stołu grzewczego.

P3 Strona główna wszystko po sondzie Z

(Drukarka powraca do pozycji bazowej)

Następnie podłóż papier pod dyszę i kliknij wybierz „Z_move”, aby dostosować wysokość Z. Znajduje się około 4,7 mm nad podgrzewanym stołem.

P4 Użyj pepera do regulacji wysokości Z

Istnieją 3 odległości, 1,0,1 i 0,01, zalecamy zacząć od największej odległości, a następnie zawęzić do mniejszej odległości. Przesuń papier, gdy poczujesz zarysowanie i papier będzie mógł się płynnie przesuwać, wszystko gotowe.

Przewiń w dół i wybierz „zapisz”, ustawienia sondy Z zostaną zapisane. Gdy zobaczysz, że wraca do strony głównej, możesz wykonać następny krok.

P5 Zapisz ustawienia sondy Z

Wróćmy do procesu poziomowania. Wybieraj opcje w następującej kolejności: poziom>Z_offset>Auto_poziom, drukarka automatycznie rozpocznie pomiar, jest to pomiar 36 punktów.

P6 Wybierz opcję automatycznego poziomowania łóżka

Następnie ekstruder zatrzyma się w ostatnim punkcie, ustawienia zostaną zapisane automatycznie. Gdy zobaczysz ekran główny, możesz przejść do następnego kroku.

Kształtowanie wejścia

Ustawienia kształtowania sygnału wejściowego są ważne, aby uniknąć problemów z przesuwaniem warstw i efektami duchów, dzięki wbudowanemu czujnikowi ADXL365 jest to bardzo łatwe w KP3S Pro V2.

Połóż drukarkę na stabilnym biurku i upewnij się, że paski są odpowiednio napięte.

Naciśnij pokrętło i wybierz „Input_shapper”.

P7 Kształt wejściowy

Wytłaczarka przesunie się na środek nad łóżkiem grzewczym i zacznie się trząść od 1 Hz. Gdy osiągnie 100 Hz, przełączy się na łóżko. Łóżko będzie się trząść w przód i w tył. To dość wysoka częstotliwość i głośny hałas, ale jest bezpieczny, proszę się nie bać i wyłączyć go w środku.

Załaduj żarnik

Rozgrzej PLA

Dzięki temu, że ustawienia kształtowania danych wejściowych zostaną zapisane automatycznie, możesz teraz przygotować wydruk. Przed włożeniem żarnika wybierz opcje w następującej kolejności, aby rozgrzać drukarkę: Temperatura>Rozgrzej PLA>Rozgrzej wszystko

P8 Rozgrzej PLA

Następnie wróć do ekranu głównego, aby zobaczyć zmianę temperatury. Temperatura docelowa powinna zostać osiągnięta w ciągu kilku sekund. Wyprostuj żarnik, przytrzymaj przełącznik żarnika, a następnie włóż żarnik. Gdy poczujesz, że żarnik wchodzi w przerwę termiczną i jest trzymany przez koła zębate, wszystko jest gotowe.

W tym samouczku znajdziesz szczegółowe kroki:

Załadunek i rozładunek włókna w KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

Załaduj żarnik

Wybierz opcje w tej kolejności, aby załadować żarnik: Filament>Załaduj Fil. szybko/wolno

Filament powinien wyjść, jeśli poprzednie kroki były prawidłowe. Wyładowanie żarnika będzie takie samo.

Następnie możesz rozpocząć drukowanie.

P9 Załaduj żarnik

(Rozładuj żarnik)

Kiedy rozładowujesz żarnik do wymiany, pamiętaj, aby poczekać, aż dysza ostygnie, zanim wyciągniesz żarnik.

Druk

Następnie wybierz opcje w tej kolejności i wybierz plik do wydrukowania: Drukuj>System/USB

Wtedy wszystko powinno być gotowe. Drukowanie rozpocznie się po osiągnięciu ustawień.

Możesz także nacisnąć pokrętło, aby kontrolować status drukowania podczas drukowania, wstrzymać je lub anulować.

P10 Kontrola podczas drukowania

Panel internetowy ma opcje odległości 0,025 i 0,005 w ustawieniach Z_probe.

Możesz wykonać wydruk testowy i zmodyfikować ustawienia zaawansowania ciśnienia za pomocą komputera.

Gdy już będziesz mieć połączenie internetowe i komputer, możesz sprawdzić poniższy link, aby uzyskać pełny proces, aby uzyskać większą dokładność:

Wstępna konfiguracja rozpakowania drukarek 3D KINGROON KLP1 i KP3S Pro V2

Poprzedni artykuł Ustawienie profilu Cura drukarki 3D KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1
Następny artykuł Poradnik poziomowania łóżka dla drukarki 3D Klipper KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

Uwagi

Вячеслав - kwiecień 28, 2024

Здравствуйте! Принтер получил. Собрал он, был собран наполовину. А маленький экран интерфейс высвечивается, но когда крутишь, он не переключается. Я не знаю, в чём дело, помогите разобраться с этой ситуацией.

Jeffery Gale - grudzień 15, 2023

In the Kingroon KP3s Pro V2 3D printer, does the stainless steel thermistor sensor connect to the E1 or E0 interface on the mainboard ? Is there a setting in Marlin that I need to change ?

Mykhailo - lipiec 24, 2023

I am wondering how it is measuring shaper frequency for bed if there is no adxl sensor attached to it? There is only one accelerometer on the printhead.

zostaw komentarz

* Wymagane pola