Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o 3D Touch i BL Touch

3D Touch to jedna z najłatwiejszych rzeczy, jakie możesz uzyskać dla drukarek 3D Marlin, które nie mają funkcji automatycznego poziomowania stołu. Jest tani i łatwy w konfiguracji i konfiguracji. Można również znaleźć wiele tutoriali i wydruków na ten temat.

W tym samouczku zebrałem kilka informacji i wskazówek, które możesz chcieć o nim wiedzieć, mam nadzieję, że zaoszczędzisz trochę czasu na jego używaniu.

Zanim zaczniemy, musimy poznać pewne podstawy na ten temat.

Światło)

Ponieważ zawsze zastępuje BL Touch i mają one niewielkie różnice w połączeniach, należy zapoznać się ze schematami na jego chipie i upewnić się, że połączenie jest prawidłowe. Następnie światła pomogą Ci określić jego stan pracy. Jeśli po wstępnej konfiguracji zobaczysz czerwone światło, musisz sprawdzić połączenie i upewnić się, że jest ono prawidłowo podłączone. Świecące się niebieskie/fioletowe światła oznaczają, że działa dobrze.

Jeśli wszystko jest w porządku, ale problem nadal występuje, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest uszkodzony.

Odległość do dyszy)

Następnie upewnij się, że jego sworzeń znajduje się wyżej niż dysza i może dotykać platformy roboczej, w przeciwnym razie nie będzie można go prawidłowo uruchomić.

Wykrycie)

3D Touch/BL Touch zwalnia kołek, aby wykryć określone współrzędne, a następnie wypoziomować łóżko za pomocą przesunięć. Jeżeli którykolwiek z punktów nie zostanie wykryty, ekstruder podniesie się i zacznie migać czerwonym światłem. Kiedy tak się stanie, musisz sprawdzić konfigurację oprogramowania sprzętowego, dostosować współrzędne lub wydruk, aby zamontować 3D Touch.

Nie udało się sprawdzić, czy sonda BLTouch została podniesiona; ponawiam próbę.)

Gdy zobaczysz komunikat „BLTouch nie mógł podnieść sondy” lub „Nie udało się zweryfikować, czy BLTouch została podniesiona sonda; retrying” w Klipperze, musisz sprawdzić ustawienia pinów. W przypadku drukarek 3D korzystających z płyty głównej KP3 powinno to być „pin_czujnika: ^PC4” i „pin_kontroli: PA8”.

W porządku, oto wskazówki.

Wymienne piny

Styki 3D Touch/BL Touch są wymienne. Wystarczy poluzować i odkręcić śrubę na jej górze, można wyjąć sworzeń i wymienić go. Trzpień może ulec uszkodzeniu w przypadku nieudanego wydruku lub nieprawidłowej konfiguracji, ale sam 3D Touch jest trwalszy niż kołek.

Jeśli zastanawiasz się nad posiadaniem jednego lub zdobyciem dodatkowych pinów jako kopię zapasową, możesz sprawdzić poniższy link, aby je zdobyć.

Dotykowy czujnik poziomowania i sonda 3D: https://kingroon.com/products/3d-bltouch-leveling-sensor

Trzymaj z dala od magnesu

Magnesy zmieniają bieguny magnetyczne 3D Touch, należy trzymać go z dala od magnesów lub czegokolwiek, co jest magnetyczne. Ten problem nie jest łatwy do zidentyfikowania, gdy używasz 3D Touch z modelami Marlin.

Został znaleziony podczas wstępnej konfiguracji oprogramowania sprzętowego Klipper. Używałem poleceń przypinania i przypinania, aby przetestować 3D Touch na drukarce 3D KP3S. Działa, ale w przeciwnym kierunku, ale konfiguracja była w porządku. Wtedy przypominam sobie, że przyczepiłem tę szpilkę do lodówki za pomocą magnesu. Po wymianie pinów działa.

Użyj tego samego wydruku, co w samouczku

Ten problem występuje, gdy do zamontowania 3D Touch używany jest inny wydruk. Ponieważ współrzędne wykrywanych punktów są zdefiniowane w oprogramowaniu sprzętowym Marlin, więc użycie tego samego wydruku do obliczenia wartości 3D Touch zapewnia prawidłowe wykrycie tych współrzędnych. Jeśli wolisz użyć innego wydruku, musisz dostosować współrzędne w konfiguracji oprogramowania sprzętowego.

Użyj kleju w sztyfcie

Dobrze przyklejona warstwa początkowa jest kluczem do każdego udanego wydruku, jest to również ważne w przypadku 3D Touch/BL Touch, ponieważ opadające wydruki mogą uszkodzić pin i zniszczyć hotend. Dlatego użyj kleju w sztyfcie na podgrzewanym stole, aby uniknąć takiego problemu.

Rozgrzej przed przesunięciem sondy Z

Trochę zimnego włókna może przylgnąć do dyszy i spowodować, że przesunięcie sondy Z nie będzie dokładne. Wstępne podgrzanie dyszy pomoże ją oczyścić i uzyskać dokładny wynik. Ta wskazówka sprawdza się również w przypadku ręcznego poziomowania łóżka.

Najpierw ręczne poziomowanie łóżka

Ręczne poziomowanie łóżka przed aktualizacją do 3D Touch/BL Touch. Pomaga ustawić łóżko tak płasko, jak to możliwe. Dzięki temu, korzystając z nowego czujnika, można uzyskać znacznie lepsze rezultaty.

Brak wibracji

Upewnij się, że biurko nie wibruje podczas automatycznego poziomowania łóżka, w przeciwnym razie może się nie udać lub uzyskać błędne wyniki. Wyłącz lub zatrzymaj znajdujące się w pobliżu modele Klipper lub umieść drukarkę na płaskim i stabilnym biurku, aby uruchomić proces.

Poprzedni artykuł Uruchom Klippera z Orange Pi Zero 2 za 30 USD, najlepszym zamiennikiem Raspberry Pi
Następny artykuł Jak drukować za pomocą Slicera przy użyciu UltiMaker Cura, PrusaSlicer i Orca Slicer

Uwagi

Robert - kwiecień 24, 2024

Your guides makes no sense. Horrible brand totally unusefull pile of crap written with Google translator

Dave - grudzień 3, 2023

Not being rude, but this page makes no sense! I see English words, but they do not form coherent sentences. Would you be kind enough to re-write the page in English, without the use of a Google translator, with someone that actually writes in clear and understandable English.
Please, and thank you.
Nov 12, 2023

zostaw komentarz

* Wymagane pola