Jak drukować za pomocą Slicera przy użyciu UltiMaker Cura, PrusaSlicer i Orca Slicer

Po drukowaniu za pomocą oprogramowania Klipper lub korzystania z modeli Klipper, takich jak KINGROON KP3S Pro V2 lub KLP1, nadszedł czas na drukowanie za pomocą Slicera, niezależnie od tego, czy używasz UltiMaker Cura, PrusaSlicer czy Orca Slicer. Zaoszczędzi to mnóstwo czasu i sprawi, że drukowanie 3D stanie się znacznie wygodniejsze. W tym samouczku dowiesz się, jak skonfigurować drukarkę w trzech powyższych programach do krojenia.

Druk na okładce-Lighthouse za pomocą ABS na KINGROON KLP1

Część 1 Przygotuj

Przed rozpoczęciem należy podłączyć drukarkę do Internetu, wejść do panelu Klippera z adresem IP i dodać profile drukarek do oprogramowania do krojenia.

Znając użycie oprogramowania sprzętowego Basic Klipper, sprawdź:

Jak przygotować oprogramowanie sprzętowe Klipper dla Kingroon KP3S przy użyciu Fluiddpi

Połączenie internetowe w KP3S Pro V2 i KLP1, sprawdź:

Połączenie internetowe i konfiguracja Wi-Fi w drukarkach 3D KP3S Pro V2 i KLP1

Dodając KP3S Pro V2 i KLP1 do UltiMaker Cura, sprawdź:

Ustawienie profilu Cura drukarki 3D KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

Dodając KP3S Pro V2 i KLP1 do Orca Slicer (PrusaSlicer), sprawdź:

OrcaSlicer Korzystanie z KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

Część 2 Cura UltiMaker

W przypadku użytkowników KP3S Pro V2 i KLP1 lepiej jest przejść na inne krajalnice, takie jak Orca Slier lub PrusaSlicer, aby uzyskać najlepszą lub lepszą wydajność drukowania. Orca Slicer to pierwsza opcja dla naszych modeli Klipper.

Jeśli chcesz się tego trzymać, wykonaj poniższe kroki, aby kontynuować.

2.1 Krok 1 Zainstaluj wtyczki Cura

Kliknij przycisk „Rynek”, aby otworzyć sklep z wtyczkami. Aby drukować za pośrednictwem Cua, musisz zainstalować wtyczki.

P1 Zainstaluj wtyczki w Cura

Następnie wyszukaj „Klipper”. Następnie zainstaluj „Moonraker Connection” i „Klipper Settings”. Uruchom ponownie oprogramowanie, nowe wtyczki zaczną działać. (Tutaj mamy je już zainstalowane.)

P2 Zainstaluj połączenie Moonraker i ustawienia Klippera

2.2 Krok 2 Dodaj adres IP i kamerę internetową

Kliknij listę drukarek, a następnie kliknij „Zarządzaj drukarkami”. Jeśli wtyczki zostały zainstalowane poprawnie, powinno pojawić się nowe ustawienie o nazwie „Połącz Moonraker”.

P3 Zarządzaj ustawieniami drukarki

Następnie kliknij „Połącz Moonraker”, a następnie wprowadź adres IP drukarki w polu „Adres”. Następnie przejdź do pola „Monitor” i wprowadź adres URL kamery internetowej. Wpisz adres IP odpowiadający temu, którego używasz do wejścia na pulpit Klippera, w formacie „http://TWOJOWNIP/”. Wtedy adres URL kamery internetowej będzie wyglądał następująco: „http://YOUROWNIP/webcam/?action=stream”.

P4 Dodaj adres IP i kamerę internetową w ustawieniach Moonraker

Jeśli nie używasz kamery internetowej, pomiń drugie ustawienia lub kup kamerę internetową USB bez napędu.

2.3 Krok 3 Drukuj za pomocą programu Cura i monitoruj za pomocą kamery internetowej

Potem wszystko gotowe. Przeciągnij coś do krajalnicy, pokrój to. Następnie kliknij prawy przycisk „Prześlij do KINGROON KLP1”, następnie włącz „Rozpocznij zadanie drukowania”, a następnie kliknij, aby „przesłać”. Drukowanie jest gotowe.

P5 Drukuj za pośrednictwem Cura

Drukowanie powinno rozpocząć się, gdy będzie gotowe. Jeśli używasz kamery internetowej i dodałeś ją, kliknij „MONITOR” na górze, możesz teraz zobaczyć wydruk. Zobaczysz powiadomienie informujące, że przesyłanie zakończyło się pomyślnie.

P6 Monitoruj drukowanie

W porządku, to wszystko, jeśli chodzi o UltiMaker Cura, mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli umieścić w nim pulpit Klippera, podobnie jak Orca Slicer.

PS: Jeśli Twój profil KP3S Pro V2 lub KLP1 zniknął z listy po aktualizacji Cura, po prostu postępuj zgodnie z powiązanym artykułem w „Części 1”, aby dodać go ponownie.

Część 3 PrusaSlicer

PrusaSlicer to drugie oprogramowanie do krojenia, które polecamy dla KP3S Pro V2 i KLP1. Jest potężniejszy, ma więcej funkcji i, co najważniejsze, zapewnia lepszą wydajność. Dużo łatwiej jest także skonfigurować zdalne drukowanie.

3.1 Krok 1 Dodaj informacje o drukarce w Ustawieniach drukarki

Przejdź do „Ustawienia drukarki”, kliknij ikonę koła zębatego, a następnie dodaj adres IP drukarki w obszarze adresu URL. Następnie kliknij przycisk „Test”, aby sprawdzić połączenie. Jeśli wszystko jest w porządku, pojawi się okno z powiadomieniem o powodzeniu. Nazwij drukarkę i kliknij „OK”. Twoja drukarka jest gotowa do zdalnego drukowania poprzez PrusaSlicer.

P1 Dodaj adres IP w PrusaSlicer

3.2 Krok 2 Pokrój i wydrukuj za pomocą PrusaSlicer

Następnie możesz przeciągnąć do fragmentatora wszystko, co chcesz wydrukować i bezpośrednio je pokroić. Upewnij się tylko, że wybrana drukarka jest właściwa, powinna być wyświetlana jako drukarka fizyczna.

Po podzieleniu pliku kliknij koło zębate po prawej stronie. Następnie zobaczysz wyskakujące okienko z opcjami. Kliknij „Prześlij i wydrukuj”, a drukarka go wydrukuje.

P2 Jak drukować za pomocą PrusaSlicer

3.3 Jak monitorować zdalne drukowanie w PrusaSlicer

Co prawda konfiguracja w PrusaSlicer jest znacznie łatwiejsza niż w UltiMaker Cura, ale monitorowanie zdalnego drukowania w nim nie jest tak wygodne, jak robią to Cura i Orca Slicer. Musisz kliknąć ikonę koła zębatego po prawej stronie nazwy drukarki. Następnie pojawi się okno, kliknij tak, fragmentator otworzy pulpit Klippera w Twojej przeglądarce.

Monitorowanie drukowania P3 w PrusaSlicer

Miejmy nadzieję, że będzie miał pełny pulpit nawigacyjny Klippera, jak Orca Slicer, lub przynajmniej obszar silnika, jak UltiMaker Cura.

Część 4 Krajalnica Orków

Orca Slicer to najlepsze i pierwsze oprogramowanie do krojenia, które polecamy dla naszych KP3S Pro V2 i KLP1, zapewnia im najlepszą wydajność. Krajalnica ma najwięcej funkcji i może nawet zapewnić kompatybilność materiałów do drukowania z drukarką dzięki serii wbudowanych procesów szybkiej kalibracji.

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania z Orca Slicer, kliknij tutaj: https://kingroon.com/blogs/3d-print-101

4.1 Krok 1 Dodaj adres IP w Orca Slicer

Kliknij ikonę WIFI, a następnie wprowadź adres IP drukarki w obszarze adresu URL. Następnie kliknij przycisk „Testuj”, fragmentator wyświetli okno powiadomienia o powodzeniu. Następnie możesz kliknąć przycisk „OK”, aby zapisać ustawienia. Twoja drukarka jest wtedy gotowa do zdalnego drukowania.

P1 Dodawanie adresu IP w Orca Slicer

4.2 Krok 2 Pokrój i wydrukuj za pomocą narzędzia Orca Slicer

Następnie przeciągnij wszystko, co chcesz wydrukować, do fragmentatora i pokrój bezpośrednio. Następnie kliknij przycisk „Drukuj”, pojawi się okno z opcjami. Kliknij „Prześlij i wydrukuj”. Wszystko gotowe.

P2 Pokrój i prześlij do drukarki w programie Orca Slicer

4.3 Krok 3 Monitoruj zdalne drukowanie w Orca Slicer

Następnie możesz przejść do pola „Urządzenie”, a będziesz zaskoczony pełnym pulpitem nawigacyjnym Klippera, w którym możesz kontrolować wszystko.

P3 Monitoruj zdalne drukowanie w Orca Slicer

OK, to wszystko w dzisiejszym tutorialu. Po prostu ciesz się drukowaniem dzięki potężnemu oprogramowaniu Klipper. Szczęśliwego drukowania 3D.

Poprzedni artykuł Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o 3D Touch i BL Touch
Następny artykuł Druk ABS na drukarce 3D KINGROON KLP1

Uwagi

fuck you - czerwiec 9, 2024

Useless guide, missing steps since it dosnt work.

zostaw komentarz

* Wymagane pola