„Połączenie materiałów” Cura Slicer 5.3

Pojawiła się nowa wersja Cury 5.3. Jest w nim coś, co warto zobaczyć, zwłaszcza jeśli masz drukarkę 3D obsługującą wiele materiałów! Blokująca struktura w Cura 5.3 łączy w sobie dwa różne typy materiałów. Ideą blokujących się struktur jest to, że Cura wygeneruje blokujące się struktury belek w miejscu styku dwóch modeli. Poprawia to przyczepność pomiędzy modelami, szczególnie jeśli modele zostały wydrukowane z różnych materiałów. wydanie UltiMaker Cura 5.3

Zanim przejdziemy do głównego tematu, jest kilka innych aktualizacji, które mogą Cię zainteresować, zwłaszcza jeśli masz stosunkowo nowoczesną drukarkę. Dodano mnóstwo nowych profili drukowania, w tym Neptune 3 Pro Plus i Max. Większość modeli Sovol jest teraz bardziej dostępna. Istnieje oficjalny profil FLSun V400 i sporo innych.

Istnieje również kilka innych poprawek poprawiających jakość życia, takich jak ustawienie minimalnej temperatury czasu nakładania warstwy, które najwyraźniej zostało opublikowane jako „temperatura drukowania w małych warstwach”. Myślę, że dzieje się tak, gdy drukujesz szybko i podnosisz temperaturę, aby zwiększyć przepustowość, ale gdy zacznie się minimalny czas nakładania warstwy, chcesz go obniżyć, aby uniknąć spalenia żarnika.

Krajalnica Cura 5.3

Wprowadzono także pewne zmiany w zapisywaniu profili. Otrzymujesz teraz okno porównania, w którym masz nieco większą kontrolę nad zapisywaniem jako nowy lub nadpisywaniem.

Największa zmiana dotyczy drukarki wielomateriałowej. Nową funkcją jest coś, co Cura nazwała strukturą blokującą. Problemem, który ma rozwiązać, jest przyczepność materiału. Jeśli wydrukujesz Filament TPU obok PLA , czasami zadziała, ale nie będzie miał żadnej wytrzymałości. To zależy od materiału. PETG i PLA nie sklejają się dobrze, podobnie jak TPU i PLA. Interlock rozwiązuje ten problem, tworząc te kształty pomiędzy dwiema częściami, ale co jeszcze lepsze, zmienia kierunek i idzie w drugą stronę.

„Połączenie materiałów” Cura Slicer 5.3

Ustawienia „Blokowania materiałów” znajdują się w części eksperymentalnej Cury, aby je włączyć, należy kliknąć opcję generowania struktury blokującej. Jak wyjaśniono w klipie krokodylowym Cura, istnieje pięć dalszych ustawień, które zmieniają szerokość, kąt, liczbę warstw przed zmianą kąta oraz głębokość od góry i odległość od krawędzi, mierzoną w komórkach.

Najpierw kilka podstawowych rzeczy, oto połączenie z TPU pomiędzy PLA. Zamierzam użyć PLA i TPU, aby pokazać to wszystko, ponieważ są to materiały, które naprawdę się nienawidzą.

Chcę naprawdę podkreślić, jak duży jest to potencjał, jeśli chodzi o możliwość projektowania i produkcji w FDM rzeczy, których nie mogliśmy wcześniej zrobić. Może to nie wydawać się aż tak interesujące jako główna funkcja, ale jeśli się nad tym zastanowić, wcześniej chciałeś stworzyć dowolny obiekt o różnych właściwościach w różnych częściach, musiałbyś zaprojektować złożone mechanizmy, aby utrzymać je na miejscu. Przychodzą mi do głowy rzeczy, które możesz teraz po prostu wydrukować, to może membrany głośników, podatne mechanizmy, elastyczne złącza, miękkie gumowane uchwyty, wszelkiego rodzaju membrany. To tak, jakbyśmy dostali klej za darmo, klej, który spaja dowolne dwa materiały. Więc tak, myślę, że to może być całkiem ważny rozwój w FDM.

Cura 5.3 z „blokowaniem materiału”

Zdjęcie przedstawia strukturę wewnętrzną z funkcją blokowania materiałów Cura 5.2 z YouTubera „Lost In Tech”

W każdym razie, jeśli należysz do uprzywilejowanej grupy osób, które mają dostęp do dwóch kolorowych drukarek, spróbuj tego!

Następny artykuł Mody i ulepszenia drukarki 3D Bambu Lab X-1 Carbon

Uwagi

Joseph - wrzesień 30, 2023

Can i try yours pla and tpu filaments please 🙏 you can reach me at joeyquiocho77@gmail.com

zostaw komentarz

* Wymagane pola