Mody i ulepszenia drukarki 3D Bambu Lab X-1 Carbon

W tym artykule opisano kilka zalecanych ulepszeń i modyfikacji, głównie modyfikacji drukowanych w 3D, drukarki 3D Bambu Lab X-1 Carbon. Od akceptacji szerszej gamy szpul z żarnikiem po łatwą rezygnację z korzystania z AMS, rzucanie światła na nasze wydruki i nawet więcej.

Narzędzie do rozłączania Bambu AMS

Projektant: @Jody

Pobierz: https://www.printables.com/model/382058-bambu-ams-disconnect-tool

Jest to niezbędne narzędzie dla X1 z AMS. Dzięki temu znacznie łatwiej było odłączyć to połączenie, usunąć rurkę teflonową. Jeśli masz maszynę bambusową, być może wiesz, że usuwanie AMS z jej wierzchu jest zaskakująco irytujące. Zacisk na złączu do okablowania znajduje się z tyłu, pomiędzy obudową a złączem, w miejscu trudno dostępnym. To drukowane w 3D narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby wsunąć się pomiędzy nie i uruchomić zacisk, dzięki czemu można łatwo wyjąć złącze.

Teraz rurka teflonowa idzie do zderzaka, który jest zagłębiony w środku, więc ciężko się do niej dostać do klipsa. Drugi koniec tego narzędzia jest zaprojektowany tak, aby wcisnąć się w to wgłębienie, dzięki czemu można łatwo wyjąć rurkę.

Więcej światła dla Bambu Lab

Drukarka 3D Bambu Lab X-1 Carbon ma pojedynczy pasek świetlny, ale jest on niewystarczający. Ma kamerę i w oprogramowaniu można filmować poklatki, ale są one ziarniste i ciemne z powodu niedostatecznego oświetlenia.

BambuLab Top Glass Riser 4 COB LED Remiks z osłoną LED

Projektant: @dkarjadi_251732

Pobierz: https://www.printables.com/model/365027-bambulab-top-glass-riser-4-cob-led-remix-with-led-

Istnieje kilka projektów umożliwiających dodanie diod LED do tego urządzenia. Większość z nich to niewielka konfiguracja pionowa, która idzie na górę i podnosi szybę, zapewniając miejsce na umieszczenie paska diod LED .

Hydra AMS - Ulepszony Bambu Lab AMS

Projektant: @humebeam

Pobierz: https://www.printables.com/model/392134-hydra-ams-enhanced-bambu-lab-ams

Bamboo Labs nie zmaksymalizowało przestrzeni wewnętrznej AMS, więc szpule o większej średnicy, szersze szpule lub mniejsze szpule 500 gramów nie zmieściły się w istniejącym systemie. Aby zmieścić większe szpule żarnika w urządzeniu AMS, dokonamy aktualizacji Hydra AMS. Hydra AMS to wydrukowana w 3D powłoka wewnętrzna, która zastępuje istniejącą powłokę automatycznego systemu materiałów Bamboo Labs.

Projektant umożliwił wydrukowanie tych części w ramach objętości konstrukcyjnej X1. Będziemy musieli ponownie wykorzystać wewnętrzne komponenty AMS w nowych częściach skorupy. Najpierw zdemontuj te rzeczy. Pamiętaj o oznaczeniu całego okablowania poszczególnych silników i połączeń podczas ich odłączania, abyś wiedział, gdzie je ponownie podłączyć podczas ponownego montażu tego wszystkiego.

Rozbierz obudowę do samych podstawowych komponentów AMS. Złożenie trzech części Hydry w jedną jest proste i faktycznie łączy się ze sobą dość mocno. Następnie jednak wkręca się kilka śrub M3 na 20, aby upewnić się, że są odpowiednio wyrównane i nie rozłączą się.

Instalacja w obudowie Hydra AMS jest bardzo prosta, tak samo jak w oryginale. Wsuń go, dwa złącza elektryczne z tyłu pudełka, odłóż na miejsce, a następnie przytrzymają go dwie śruby. Osiąga to cel polegający na zwiększeniu rozmiaru szpul, które mogą się tu zmieścić, a także zmniejszeniu o 500 szpule gramowe.

Przeprojektowany rozdzielacz Y Bambu Lab

Ten rozdzielacz Y umożliwia ominięcie AMS bez konieczności odłączania lub zmiany czegokolwiek. Obecnie żarnik wychodzi z AMS, spływa do układu buforowego, przez rurkę teflonową, a następnie przez tylny panel maszyny. Jeśli chcę przepuszczać takie rzeczy jak materiały ścierne, już widziałeś, co by się stało, gdyby przepuścić materiały ścierne przez AMS. Nie powinieneś tego robić. Albo TPU, jest za miękki. AMS nie może go prawidłowo karmić. Następnie musisz sięgnąć z tyłu maszyny, odłączyć rurkę podającą, a następnie wprowadzić tam żarnik. Nie jest to skomplikowane, ale jest to dodatkowy krok w procesie, który sprawia, że ​​jest trochę denerwujący.

Projektant: @BrandonRaineri

Pobierz: https://www.printables.com/model/298958-bambu-lab-x1-overengineered-y-splitter

Do tego rozdzielacza Y można zastosować kilka małych tulei zaciskowych, które w rzeczywistości umożliwiają wymianę złączy wtykowych z tyłu maszyny, tak aby rurki teflonowe bezpiecznie się w nie wpasowały i były zazębione tak, jak powinny. Posiada również otwór na śrubę M3 na 20, przez który przechodzi i bezpiecznie przytrzymuje ją z tyłu maszyny, dzięki czemu wszystko jest naprawdę zamknięte. To naprawdę ładny projekt. Jest ładny i gładki, więc gdy nie korzystasz z AMS-a, Filament zostanie cofnięty z tuby tak jak to ma miejsce na końcu każdego wydruku, a jedyne co musisz zrobić to włożyć żarnik do pustego otworu z drugiej strony po stronie Y i bum, ominąłeś AMS bez konieczności odłączania czegokolwiek. Ten rozdzielacz Y jest dość łatwy w instalacji.

Poprzedni artykuł „Połączenie materiałów” Cura Slicer 5.3
Następny artykuł Instrukcja montażu drukarki 3D Kingroon KLP1

zostaw komentarz

* Wymagane pola