Zapobiegaj wypaczeniom za pomocą osłon przeciągowych w Cura?

Drukowanie 3D nie jest obce szpuli żarnika. Występują w ogromnej gamie kolorów, niektóre z nich są siekane innymi dodatkami, aby nadać im niepowtarzalny wygląd lub wyjątkowe właściwości. Istnieje naprawdę wiele opcji, w zależności od konkretnego przypadku użycia. Z tym wszystkim mają ze sobą coś wspólnego i tak właśnie jest z tworzywa sztucznego, które można formować w określonej temperaturze i twardnieją po ochłodzeniu. I to jest to do druku 3D. Jednak to podczas cykli ogrzewania i chłodzenia materiały te będą się rozszerzać, a następnie kurczyć. Niektórzy z nich robią to częściej niż inni, co w ogromnym stopniu przyczynia się do wypaczenia, co jest czymś, co zna każdy, kto drukuje w 3D.

Skurcz włókna w druku 3D

tworzywa termoplastyczne, wszystkie mają swoje własne
drukarka jest dość ciasna, a temperatura w całym mieszkaniu waha się od połowy do nawet wyższych stopni 70-tych. Jest więc dość ciepło, co również nie szkodzi jego zdolności do utrzymywania ciepła.
Po wydrukowaniu części byłem gotowy do zastosowania osłony przeciwwiatrowej w Cura. Domyślnie osłony przeciwwiatrowe nie są widoczne. Musimy przejść do menu hamburgerów na pasku narzędzi ustawień drukowania i przejść do „Zarządzaj widocznością ustawień”
ustawienia.

Co to jest osłona przeciwwiatrowa?

jako ściana wokół modelu, która zatrzymuje gorące powietrze i chroni przed zewnętrznym przepływem powietrza. Jeśli znasz spódnicę w Cura, wyobraź sobie spódnicę, ale taką, która sięga znacznie wyżej niż tylko pierwsza warstwa.
Tarcza przed przeciągiem Cura
Stojąc obok siebie dwa zdjęcia, mogłem zobaczyć wpływ, jaki wywierała osłona przeciwwiatrowa. Po ustawieniu kamery termowizyjnej na dokładnie ten sam zakres dla wszystkich wydruków, części osłony przeciwwiatrowej pozostawały znacznie cieplejsze przez cały czas wydruku.
Patrząc na osłonę przeciwwiatrową, ty powinien. Ponieważ na zewnątrz jest chłodniej, należy zachować część przeciągów z dala od części. a ogrzewana część jest w stanie utrzymać część dodatkowego ciepła.
cura draft Shields
Po pierwszych dwóch wydrukach wykonałem serię dodatkowych wydruków. Wziąłem
osłony przeciwwiatrowe są czymś bardzo powszechnie używanym. Ale jeśli ktoś to robi lub używał, daj mi znać, co myślisz i jakie są Twoje opinie.
Poprzedni artykuł Załadunek i rozładunek włókna w KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

zostaw komentarz

* Wymagane pola