Instrukcja poziomowania Kingroon KP6

Poziomowanie platformy drukującej Kingroon KP6

Przede wszystkim sprawdź i upewnij się, że ekran LCD i platforma druku Twojej drukarki 3D z żywicy Kingroon KP6 LCD są czyste i wolne od kurzu.
Poluzuj śruby na platformie druku, jak pokazano poniżej.

  Poziomowanie Kingroon KP6

  Zamontuj platformę drukującą na wsporniku i dokręć dużym pokrętłem na górze.

  Poziomowanie Kingroon KP6

  Połóż kartkę papieru A4 na ekranie LCD.

  Poziomowanie Kingroon KP6
  Kliknij „Narzędzie” – „Manual” – „Zero / Home” na ekranie sterowania. Następnie oś Z przesuwa się w dół, aż do automatycznego zatrzymania. Jeśli klikniesz zbyt mocno, aby zjechać w dół, kliknij „zatrzymanie awaryjne” na ekranie.
  Poziomowanie Kingroon KP6
  Naciśnij ręcznie platformę drukującą, aby cztery rogi platformy drukującej równomiernie przylegały do ​​ekranu LCD, a następnie zablokuj śrubę. (1.2.3.4) Platformy drukującej nie można przechylać.

  Poziomowanie Kingroon KP6

  Na koniec kliknij ekran, przesuń oś Z w górę. Kliknij ponownie zerową oś Z, aż poczujesz opór podczas ciągnięcia papieru w przód i w tył.

  Konieczne jest ponowne dostrojenie poziomowania. Ponieważ dokręcenie śruby platformy może zmienić wysokość Z. Kliknij ekran dotykowy i pozwól, aby oś Z opadała (lub podnosiła się) z interwałem 0,1 mm na kliknięcie, aż poczujesz opór pomiędzy ekranem LCD a platformą podczas przeciągania papieru 4A.

  Na koniec ustaw bieżącą wysokość Z jako pozycję zerową, w której rozpocznie się pierwsza warstwa: Kliknij „Narzędzia” „Z=0” na ekranie dotykowym, a następnie kliknij „OK” w wyskakujących oknach. Do tej pory część niwelacyjna została ukończona.

  Test działania UV-LCD

  Stopniowo podnoś platformę o około 120 mm, a następnie kliknij „Narzędzia” „Ekspozycja” „Dalej” na ekranie, jak pokazano na poniższych ilustracjach. Jeśli na ekranie można wyświetlić pełną siatkę, oznacza to, że ekran LCD działa normalnie.

  Poziomowanie Kingroon KP6

  Zainstaluj zbiornik na żywicę

  Upewnij się, że kadź na żywicę jest ładna i czysta, a następnie zainstaluj ją, aż zrówna się z dwiema śrubami ograniczającymi na panelu. Na koniec dokręć śruby kadzi po obu stronach, aby zamocować kadź.

   Poprzedni artykuł Załadunek i rozładunek włókna w KINGROON KP3S Pro V2 i KLP1

   Uwagi

   João Lago - styczeń 9, 2024

   I still can’t get prints without lines.
   From simple objects to small parts, they all come with printing lines.

   I have already made all the changes mentioned, exposure time, speed, changed the axis, and I am not getting satisfactory results.

   My printer clearly came with a problem from the factory. Is it not possible to exchange it for a new one? It’s extremely frustrating to buy something and never be able to use it.

   James - sierpień 12, 2022

   Replaced the 4k lcd screen as the original was cracked. The replacement does not appear as bright and no grid is displayed on the surface of the LCD. Defective LCD or error in reassembly?

   leandro - maj 4, 2022

   cant set Z-0 ""Z-zero is decided by trigger position" error, i did not find firmware update for it

   jorge manuel - maj 3, 2022

   boa tarde
   eu comprei uma impressora kingroon kp8 dentro da pen driver não vinha software
   eu não consigo por maquina trabalhar pode me dizer onde posso ir buscar e fazer
   Download —-Firmware: por favor
   aguardo sua resposta obrigado

   zostaw komentarz

   * Wymagane pola