Najlepsze szybkie drukarki 3D dla początkujących i ekspertów w 2024 r

Witamy w świecie druku 3D w 2024 roku, gdzie wszystko toczy się z szybkością błyskawicy! W ostatnich latach technologia druku 3D staje się coraz lepsza i szybsza. Szybkie drukarki 3D są niezwykle ważne w wielu branżach, takich jak tworzenie prototypów i prawdziwych, działających części. Zagłębmy się więc w ten artykuł, aby poznać najnowsze osiągnięcia, magię oprogramowania Klipper i najlepsze szybkie drukarki 3D, jakie możesz kupić w 2024 roku.

najlepsze szybkie drukarki 3D w 2024 roku

Przybliżanie do szybszego drukowania 3D

Szybkość druku 3D zawsze była istotna. Jeśli Twoja drukarka 3D działa wolno, wykonanie czegoś może zająć całą wieczność. Ale dzięki sprytnym ludziom wprowadzono fajne ulepszenia:

  1. Ulepszone głowice drukujące: Producenci opracowali bardziej wydajne wytłaczarki i głowice drukujące, które mogą osadzać materiał przy wyższych prędkościach bez utraty jakości druku.
  2. Ulepszone materiały: Wprowadzono nowe materiały o ulepszonych właściwościach płynięcia , co pozwala na szybsze i płynniejsze wytłaczanie.
  3. Zaawansowane systemy ruchu: Ulepszone systemy ruchu, w tym szyny liniowe i silniki o wysokim momencie obrotowym, umożliwiają szybsze i bardziej precyzyjne ruchy głowicy drukującej.
  4. Ulepszenia oprogramowania: Ulepszenia oprogramowania, takie jak oprogramowanie krajalnicy, optymalizują ścieżki drukowania pod kątem szybkości, jednocześnie zmniejszając ryzyko wystąpienia artefaktów.

Cud oprogramowania Klipper

Wprowadź oprogramowanie Klipper , które zmienia zasady gry i przyspiesza drukowanie 3D. Klipper jest jak supermoc, która przyspiesza wszystko. Oto dlaczego Klipper jest niesamowity:

  1. Większe prędkości drukowania: Klipper może szybciej i dokładniej przetwarzać instrukcje kodu G, co prowadzi do skrócenia czasu drukowania bez utraty jakości druku.
  2. Lepsza jakość druku: Przenosząc przetwarzanie na wydajniejszy komputer, Klipper może lepiej obsługiwać zaawansowane funkcje, takie jak przesunięcie nacisku i dynamiczne przyspieszanie, co skutkuje płynniejszymi i bardziej precyzyjnymi wydrukami.
  3. Korekty w czasie rzeczywistym: Klipper może w czasie rzeczywistym dostosowywać parametry drukowania, takie jak prędkość wytłaczania i ruchy silnika, aby dostosować się do zmieniających się warunków podczas drukowania, jeszcze bardziej zwiększając prędkość i jakość druku.
  4. Kompatybilność: Oprogramowanie Klipper jest kompatybilne z szeroką gamą drukarek 3D, dzięki czemu jest dostępne dla szerokiej bazy użytkowników.

Kopanie głębiej w Klipperze

Jeśli chcesz zostać ekspertem Klippera, mamy dla Ciebie wsparcie. Sprawdź nasz artykuł na blogu, któryodpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące oprogramowania sprzętowego drukarki 3D Klipper .

Ale czekaj, jest więcej! W tym artykule przedstawimy Ci najwyższej klasy szybkie drukarki 3D dostępne w 2024 roku. Niektóre z tych drukarek wykorzystują oprogramowanie Klipper, aby uczynić je jeszcze szybszymi, podczas gdy inne mają swoje unikalne supermoce dzięki innemu oprogramowaniu. Niektóre z tych drukarek 3D mają oprogramowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu są jeszcze bardziej niesamowite w przypadku określonych zadań.

Niedrogi druk 3D: drukarki 3D poniżej 300 USD

Skupmy się na niedrogich drukarkach 3D, wszystkie w cenie poniżej 300 dolarów. Maszyny te są niedrogie i idealne dla początkujących i hobbystów. Być może nie mają wszystkich wyszukanych funkcji, ale to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z drukowaniem 3D bez opróżniania portfela.

Poznaj Neptune 4 Pro

Naszym pierwszym kandydatem jest Neptune 4 Pro, doskonały wybór dla nowicjuszy i hobbystów. To jak połączenie nowoczesnej technologii i precyzyjnej inżynierii, dzięki czemu jest niezawodne i wydajne. Oto, co musisz wiedzieć:

neptun-4-pro

Rysunek 1 źródło: diymachines.co.uk

Duża objętość wydruku : Dzięki wymiarom 225 x 225 x 265 mm³ Neptune 4 Pro zapewnia wystarczającą przestrzeń do drukowania dla różnych projektów.

Imponująca prędkość drukowania : drukarka ta, osiągająca prędkość do 500 mm/s, zapewnia szybką i terminową realizację wydruków.

Inteligentny stół grzewczy : Segmentowy stół grzewczy zapewnia precyzyjną kontrolę temperatury, zapewniając optymalną przyczepność druku do platformy.

Automatyczne poziomowanie łóżka : Dzięki 121-punktowemu systemowi automatycznego poziomowania stołu konfiguracja jest uproszczona, a dokładność drukowania znacznie zwiększona.

Dysza wysokotemperaturowa : Wyposażona w dyszę, która może osiągnąć temperaturę do 300°C , Neptune 4 Pro obsługuje różne materiały żarnikowe, w tym PLA, TPU, PETG, ABS, ASA i nylon.

Wydajne chłodzenie : zaawansowany system chłodzenia z wieloma wentylatorami poprawia jakość druku, szczególnie w przypadku skomplikowanych geometrii, takich jak zwisy i mosty.

K P3S Pro V2: Twój najbardziej przystępny cenowo i opłacalny wybór do błyskawicznego drukowania 3D

Rozpocznijmy nasze poszukiwania od Kingroon KP3S Pro V2 , drukarki 3D, która stanowi idealne połączenie szybkości, jakości i przystępności cenowej. Ta drukarka, wyceniona na zaledwie 279,00 USD, jest niezwykłym wyborem zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych użytkowników, którzy chcą przenieść swoją grę w drukowanie 3D na wyższy poziom.

kingroon-kp3s-pro-v2

Rysunek 2 źródło: kingroon.com

Co wyróżnia KP3S Pro V2?

Płyta główna z oprogramowaniem sprzętowym Klipper : Ta drukarka jest wyposażona w zintegrowaną płytę główną Klipper, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowego sprzętu, takiego jak Raspberry Pi. Dzięki oprogramowaniu Klipper może osiągnąć dużą prędkość drukowania bez utraty jakości druku.

adxl345-kształtowanie wejścia

Imponująca prędkość : dzięki dużej prędkości drukowania wynoszącej 350 mm/s i szybkiemu przyspieszeniu wynoszącemu 10 000 mm/s² możesz mieć pewność, że Twoje wydruki zostaną wykonane wydajnie. Faliste linie na druku spowodowane dzwonieniem należą już do przeszłości. Nawet przy dużych prędkościach moduł akcelerometru ADXL345 aktywnie kompensuje wibracje, zapewniając stałą i najwyższą jakość druku.

Zwiększona stabilność : Pożegnaj chwiejne wydruki, nawet w przypadku skomplikowanych projektów, dzięki liniowym prowadnicom szynowym na wszystkich osiach (X, Y i Z), które zapewniają stabilność podczas szybkich ruchów.

Wytłaczarka wykonana w całości z metalu : Wytłaczarka wykonana w całości z metalu w połączeniu z ceramiczną rurą grzejną i funkcją automatycznego poziomowania ułatwia szybkie nagrzewanie i wytłaczanie włókien z dużą prędkością. Zapewnia stabilność temperatury i kompatybilność z różnymi typami włókien, w tym PLA, TPU, PETG, ABS i ASA.

Potężne przełożenie : Dzięki przełożeniu 9,5:1, całkowicie metalowej konstrukcji, wentylatorowi chłodzącemu o prędkości 9000 obr./min i inteligentnym mikroprocesorom wytłaczarka charakteryzuje się solidnością i wydajnością, zapewniając niezawodne wytłaczanie i skuteczne chłodzenie.

Wszechstronna kompatybilność materiałów: KP3S może drukować na szerokiej gamie materiałów, w tym elastycznych. Ich dwubiegowa wytłaczarka z przełożeniem 9,5:1 zapewnia stabilną obsługę włókien i mocne wytłaczanie, dzięki czemu nadaje się do różnych typów włókien.

Przyjazny dla użytkownika interfejs : obsługa i kontrolowanie KP3S Pro V2 jest dziecinnie proste. Drukarka posiada wbudowany ekran o przekątnej 1,28 cala, a zintegrowany moduł WIFI umożliwia zdalne zarządzanie Twoją drukarką za pomocą popularnego interfejsu Fluid dla Klippera .

Opcje wielu interfejsów : Dzięki połączeniu internetowemu możesz używać dowolnego ekranu jako interfejsu drukarki, oferując elastyczność w sterowaniu KP3S Pro V2 praktycznie z dowolnego miejsca.

Automatyczne poziomowanie stołu : Drukarka posiada funkcję automatycznego poziomowania stołu, co zapewnia płaskie łóżko drukujące i upraszcza proces drukowania, eliminując wszelkie niepotrzebne problemy.

Dodatkowa stabilność i precyzja: KP3S Pro V2 zawiera specjalną płytkę THR z wbudowanym akcelerometrem, który pomaga Twojej drukarce 3D utrzymać stabilność i generować dokładniejsze wydruki. Nie musisz instalować go samodzielnie; już tam jest i jest gotowy do użycia. Ponadto ma połączenie CanBus, które sprawia, że ​​drukarka jest bezpieczniejsza i stabilniejsza, poprawiając komunikację między jej częściami, dzięki czemu drukowanie 3D jest płynniejsze i bardziej niezawodne.

Rozbudowana obsługa krajalnic : Kingroon ulepszył swoją grę, oferując konfiguracje i profile dla wszystkich najlepszych krajalnic do drukarek 3D, w tym OrcaSlicer , PrusaSlicer i Cura. Mają nawet przewodniki dotyczące ustawień krajalnicy do drukowania popularnych typów modeli 3D, takich jak zapadające się miecze .

Należy wspomnieć, że ekran KP3S Pro V2 nie jest ekranem dotykowym i jest dość mały. Do podstawowych zadań drukarki jest w porządku. Jednakże po preinstalowaniu Klippera w drukarce można z łatwością używać interfejsu Fluid lub Obico do większości elementów sterujących, co jest bardziej przyjazne dla użytkownika. Oznacza to, że możesz zarządzać drukiem 3D z różnych ekranów, co czyni go wygodniejszym i łatwiejszym w użyciu.

Ale oto ekscytująca wiadomość! Cena KP3S Pro V2 wkrótce zostanie znacznie obniżona, co uczyni go jeszcze bardziej dostępnym dla każdego i ugruntuje jego pozycję jako najbardziej opłacalnego modelu Klippera. KP3S Pro V2 będzie wkrótce dostępna w niesamowitej cenie 219 USD, co czyni ją najbardziej przystępną cenowo i dostępną drukarką z oprogramowaniem Klipper.

Drukarka 3D S ovol SV07 Klipper: uwolnij prędkość i precyzję przy ograniczonym budżecie

Naszym kolejnym celem w dziedzinie druku 3D jest drukarka 3D Sovol SV07 Klipper, absolutny klejnot dla tych, którzy pragną najwyższej wydajności bez rozbijania banku. Odkryjmy wyjątkowe cechy, które go wyróżniają:

Drukarka 3D Sovol SV07 Klipper

Niesamowita prędkość drukowania: drukarkę SV07 zaprojektowano z myślą o szybkości, zdolną do osiągnięcia zadziwiających prędkości drukowania do 500 mm/s, ustanawiając nowy standard szybkiego drukowania 3D.

Przestronna objętość wydruku: dzięki dużej objętości roboczej wynoszącej 220 x 220 x 250 mm SV07 zapewnia wystarczająco dużo miejsca na szeroką gamę projektów drukowania 3D, od funkcjonalnych prototypów po skomplikowane projekty.

5-calowy ekran Klipper i łączność Wi-Fi: Dołączenie 5-calowego ekranu dotykowego Klipper o wysokiej rozdzielczości podnosi komfort użytkowania, oferując zaawansowane funkcje, takie jak mapowanie wysokości i kształtowanie danych wejściowych. Dostosuj go do swoich konkretnych potrzeb w zakresie drukowania. Dzięki oprogramowaniu Klipper drukarka SV07 może stale drukować z szybkością 250 mm/s, a nawet może osiągnąć imponującą prędkość maksymalną 500 mm/s.

Wytłaczarka z napędem bezpośrednim z podwójną przekładnią planetarną: Opracowana przez firmę Sovol wytłaczarka z napędem bezpośrednim, wykonana w całości z metalu, z przekładnią planetarną, zwiększa precyzję dzięki wyższemu przełożeniu napędu i lżejszemu silnikowi. Dodatek dużego zewnętrznego pokrętła upraszcza podawanie żarnika, redukując przerwy w trakcie projektów drukowania.

Wysokotemperaturowy, metalowy hotend o wysokim przepływie: Całkowicie metalowy hotend drukarki SV07 charakteryzuje się większą strefą topienia, umożliwiając drukowanie w temperaturach do 300 . Potrójny system przepływu powietrza szybko chłodzi wydruki, zapewniając nienaganne nakładanie warstw i ułatwiając drukowanie z dużą szybkością i wysoką temperaturą. Ta wszechstronność oznacza, że ​​możesz pracować z różnymi materiałami, w tym ABS, nylonem, włóknem węglowym, PC, PETG, drewnem i innymi.

Oświetlenie LED: Strategicznie rozmieszczony zestaw świateł LED pod wytłaczarką zapewnia łatwe monitorowanie wydruków nawet w warunkach słabego oświetlenia. Rób wspaniałe zdjęcia swoich dzieł i udostępniaj je znajomym.

Potrójny wentylator chłodzący: Wyposażony w duży wentylator umieszczony za wytłaczarką, SV07 skutecznie chłodzi wydruki podczas operacji z dużą prędkością, zapewniając piękne i dobrze ułożone warstwowo rezultaty.

G34 Auto Z Align: Po włączeniu trybu UART na płycie głównej SV07 i funkcji G34 Auto Z Align, poziomowanie osi X staje się płynnym zadaniem. Wystarczy kliknąć opcję Auto Z-align, aby drukarka automatycznie wykonała poziomowanie w osi X, oszczędzając czas i wysiłek.

Zasilacz marki 350 W: Niezawodny i stabilny zasilacz 350 W zapewnia stałą wydajność podczas wszystkich sesji drukowania.

Czujnik żarnika: Wbudowany czujnik żarnika gwarantuje, że proces drukowania nie zostanie przerwany przez puste szpule, zapewniając płynne i ciągłe drukowanie 3D.

Neptun 4: Precyzja i przystępna cena

Kontynuując naszą podróż do świata niedrogich drukarek 3D, dotarliśmy do Neptune 4 – przekonującego wyboru, który pięknie łączy precyzję i opłacalność.

Neptun-4

Rysunek 4 źródło: Matterhackers.com

Przyjazny dla budżetu : wyceniony na zaledwie 259,00 USD (pierwotnie 280,00 USD) Neptune 4 oferuje kuszącą możliwość zagłębienia się w wysokiej jakości druk 3D bez powodowania uszczerbku w finansach.

Duża objętość wydruku : Neptune 4 zapewnia dużą przestrzeń roboczą o wymiarach 225 x 225 x 265 mm3, co pozwala na realizację projektów o różnych rozmiarach. Jego wszechstronność otwiera drzwi do różnych zastosowań, zapewniając przygotowanie na różnorodne potrzeby drukowania.

Szybkie drukowanie : Szybkość jest najważniejsza, a Neptune 4 przoduje w tej dziedzinie dzięki imponującej maksymalnej prędkości drukowania wynoszącej 500 mm/s. Ta możliwość szybkiego drukowania zapewnia terminową realizację projektu, niezależnie od jego złożoności.

Automatyczne poziomowanie łóżka : Pożegnaj złożoność ręcznego poziomowania łóżka. Neptune 4 upraszcza konfigurację dzięki 121-punktowemu systemowi automatycznego poziomowania stołu, gwarantując precyzyjne wydruki bez konieczności skomplikowanych ręcznych regulacji.

Dysza wysokotemperaturowa : Dzięki obsłudze temperatur dysz do 300°C drukarka ta obsługuje szeroką gamę materiałów ciągłych. Niezależnie od tego, czy są to włókna PLA, TPU, PETG, ABS, ASA czy nylonowe, Neptune 4 ma wszystko, czego potrzebujesz.

Opcje łączności : Wybierz preferowany tryb komunikacji z drukarką, niezależnie od tego, czy jest to transfer USB czy LAN. Ta elastyczność zapewnia bezproblemową łączność z drukarką 3D, zapewniając wygodę.

Oprogramowanie sprzętowe Klipper : Z preinstalowanymoprogramowaniem Klipper , Neptune 4 wykorzystuje moc czterordzeniowego procesora ARM 64-bit 1,5G o częstotliwości głównej. To ulepszenie przetwarzania i wykonywania poleceń skutkuje szybkim drukowaniem z szybkością do 500 mm/s. W połączeniu z 8 GB pamięci RAM zapewniającej wydajną pamięć masową, możesz oczekiwać optymalnej wydajności.

Zaawansowane wytłaczanie i chłodzenie : drukarka jest wyposażona w dwubiegową bezpośrednią wytłaczarkę o współczynniku redukcji 5,2:1, zapewniającym precyzyjne wytłaczanie włókien. Bimetalowa rura gardzielowa z miedzi i tytanu, charakteryzująca się unikalną konstrukcją kanału powietrznego, pomaga w rozpraszaniu ciepła, skutecznie zmniejszając zatykanie dysz.

Efektywne odprowadzanie ciepła : Wyposażona w dwa pogrubione wentylatory chłodzące 4015 z łożyskami kulkowymi po bokach głowicy drukującej i cztery pomocnicze wentylatory 4020 z łożyskami kulkowymi umieszczone za nią, Neptune 4 wyróżnia się szybkim chłodzeniem, nawet podczas szybkiego drukowania. To z kolei przyczynia się do doskonałej jakości zwisu i mostu.

Stabilność i cisza : Zaprojektowany z myślą o dokładności i minimalnym poziomie hałasu, Neptune 4 zawiera ciche przetworniki dla wszystkich osi, utrzymując poziom dźwięku poniżej 50 dB. Podwójna śruba pociągowa w osi Z i konstrukcja z podwójnym silnikiem dodatkowo poprawiają synchronizację, promując stabilność głowicy drukującej.

Anycubic i3 Mega S: niedrogi, praktyczny i wyjątkowy

Teraz skupmy się na Anycubic i3 Mega S, drukarce 3D, która ucieleśnia zasady przystępności cenowej, praktyczności i wyjątkowej wydajności. Ta drukarka, wyceniona na rozsądne 279,00 USD, oferuje niezwykłą wartość zarówno dla nowicjuszy, jak i entuzjastów druku 3D. Przyjrzyjmy się bliżej, co sprawia, że ​​jest to wyjątkowy wybór:

anycubic-i3-mega-s

Rysunek 5 źródło: 3dprinteruniverse.com

Wyjątkowa jakość druku : i3 Mega S ma wymiary 210 x 210 x 205 mm i precyzyjną dokładność pozycjonowania X/Y 0,0125 mm i Z 0,002 mm. Specyfikacje te przekładają się na oszałamiająco szczegółowe wydruki. Niezależnie od tego, czy tworzysz skomplikowane modele, czy funkcjonalne prototypy, rozdzielczość warstw tej drukarki sięgająca 50 mikronów gwarantuje, że Twoje dzieła będą wyświetlane z precyzją i przejrzystością.

Szeroka kompatybilność materiałów : elastyczność to najważniejsza cecha. Ta drukarka obsługuje szeroką gamę materiałów do drukowania, w tym TPU, PLA, ABS, HIPS i drewno. Masz swobodę odkrywania różnych włókien, poszerzając swoje horyzonty w świecie druku 3D.

Solidna metalowa rama : i3 Mega S ma w pełni sztywną, solidną metalową ramę. To nie tylko minimalizuje wibracje, ale także zwiększa stabilność druku. Pożegnaj niechciane drgania, ponieważ ta drukarka zapewnia niezmiennie wysoką jakość wydruków.

Funkcje przyjazne dla użytkownika : Anycubic w tym modelu umieścił doświadczenie użytkownika na pierwszym miejscu. Platforma drukująca Ultrabase zapewnia doskonałą przyczepność podczas drukowania i bezproblemowe usuwanie części po ostygnięciu platformy. Co więcej, funkcja automatycznego wznawiania drukowania zabezpiecza postęp w przypadku przerwy w zasilaniu, zapobiegając marnowaniu czasu i włókna.

Łatwy montaż : konfiguracja i3 Mega S jest prosta. Wystarczy wkręcić osiem śrub i podłączyć trzy przewody, aby móc przystąpić do pierwszego wydruku. Anycubic ułatwił nawet początkującym zanurzenie się w drukowaniu 3D.

Wygodna obsługa żarnika : podwieszany stojak na włókna oferuje prosty i estetyczny wygląd. Zapewnia nie tylko płynniejsze podawanie żarnika, ale także sprawia, że ​​jego przechowywanie jest wygodniejsze niż kiedykolwiek.

Intuicyjny ekran dotykowy : i3 Mega S jest wyposażony w czuły ekran dotykowy z pełnokolorową obsługą wielu języków. Przyjazny dla użytkownika interfejs upraszcza obsługę drukarki, czyniąc ją dostępną dla użytkowników na każdym poziomie doświadczenia.

Najlepsze drukarki 3D poniżej 500 dolarów

Przyjrzyjmy się teraz niektórym niezwykłym drukarkom 3D, które kosztują poniżej 500 dolarów. Są idealne dla osób rozpoczynających przygodę z drukiem 3D z ograniczonym budżetem lub dla hobbystów poszukujących niezawodnej i niedrogiej opcji.

TwoTrees SK1 CoreXY: szybko i precyzyjnie

TwoTrees SK1 CoreXY to drukarka 3D zaprojektowana z myślą o szybkim i precyzyjnym drukowaniu 3D. Dzięki konfiguracji CoreXY osiąga imponującą prędkość i precyzję, zaspokajając potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych entuzjastów. Niezależnie od Twojego poziomu umiejętności, ta drukarka została zaprojektowana tak, aby spełniać Twoje różnorodne wymagania.

twotrees-sk1-corexy

Rysunek 6 źródło: twotrees3dofficial.com

Funkcje drukarki:

Imponująca prędkość i przyspieszenie : SK1 oferuje błyskawiczne możliwości drukowania, oferując maksymalną prędkość 700 mm/s i zalecaną prędkość 300 mm/s. Szybkość przyspieszania wynosząca 20 000 mm/s zapewnia szybkie i wydajne drukowanie.

Przestronna objętość konstrukcyjna : Oferując dużą przestrzeń konstrukcyjną wynoszącą 256 x 256 x 256 mm, SK1 zapewnia wystarczająco dużo miejsca na Twoje kreatywne projekty, pozwalając Ci przenieść Twoje niezwykłe pomysły w rzeczywistość.

Precyzyjny system wytłaczarki : Wyposażony w wytłaczarkę z podwójnym napędem o bliskim zasięgu, SK1 zapewnia płynne i niezawodne wytłaczanie włókien, co skutkuje precyzyjnymi i szczegółowymi wydrukami.

Zgodność materiałów : Ta drukarka obsługuje szeroką gamę materiałów, w tym PLA, ABS, TPU, PETG i inne, zapewniając elastyczność w eksplorowaniu różnych włókien do różnych zastosowań.

Otwarta konstrukcja : SK1 ma otwartą konstrukcję, która zapewnia łatwy dostęp do wydruków, zapewniając jednocześnie stabilność i trwałość podczas procesu drukowania.

Automatyczne poziomowanie stołu : Osiągnięcie poziomu stołu drukującego ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego drukowania 3D. SK1 zawiera automatyczne poziomowanie Z-Tilt i kompensację łóżka z siatką, eliminując potrzebę ręcznego poziomowania.

Czujnik żarnika : Pożegnaj przerwy w drukowaniu. SK1 zawiera czujnik żarnika, który wykrywa jego wyczerpanie, zapewniając płynne drukowanie.

Przyjazny dla użytkownika montaż i konserwacja : Zaprojektowany z myślą o bezproblemowym montażu i prostej konserwacji, SK1 pozwala skupić się na kreatywnych projektach bez skomplikowanej konfiguracji.

Niezawodne oprogramowanie : Zbudowane na oprogramowaniu Klipper , znanym z szybkości i stabilności, SK1 zapewnia precyzyjną kontrolę nad wydrukami.

Doskonałość w przystępnej cenie : kosztowany w przybliżeniu od 500 do 550 dolarów, SK1 CoreXY oferuje wyjątkową wartość ze względu na imponujące funkcje, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla entuzjastów druku 3D.

K ingroon KLP1 CoreXY: doskonałość w przystępnej cenie w wysokiej klasy druku 3D

DrukarkaKingroon KLP1 CoreXY , zasilana oprogramowaniem Klipper, okazuje się najbardziej przyjazną dla budżetu bramą dla profesjonalistów i entuzjastów do odkrywania świata wysokiej klasy mistrzostwa w druku 3D. Ta drukarka płynnie łączy przystępną cenę z możliwością uzyskiwania najwyższej jakości wyników.

kingroon-klp1-coreXY

Rysunek 7 źródło: Kingroon KLP1 CoreXY

Oprogramowanie sprzętowe Klipper : Poznaj moc oprogramowania sprzętowego Klipper bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu, takiego jak Raspberry Pi. To oprogramowanie zwiększa możliwości drukowania, umożliwiając błyskawiczne drukowanie o wysokiej jakości. 

Drukowanie z prędkością ponaddźwiękową: KLP1 na nowo definiuje prędkość drukowania 3D, oferując maksymalną prędkość drukowania 500 mm/s i przyspieszenie 10 000 mm/s². To, co go wyróżnia, to imponujące przełożenie 9,5: 1, zapewniające dwubiegową wytłaczarkę, która bezpiecznie utrzymuje żarnik i zapewnia mocniejsze wytłaczanie. Ten wyższy współczynnik przepływu z łatwością spełnia wymagania dotyczące szybkiego drukowania. Dodatkowo system napędu bezpośredniego przenosi precyzję na wyższy poziom, zapewniając wyjątkową jakość druku. Ponadto wbudowany akcelerometr ADXL345 zapewnia kompensację rezonansu, która drastycznie redukuje dzwonienie – falisty wzór pojawiający się na powierzchni wydruku. Dzwonienie zwiększa się wraz z prędkością, co zwiększa wibracje, ale użycie akcelerometru kompensuje występujące wibracje, zapewniając wydruk wysokiej jakości, jak pokazano na ilustracji.

Precyzja w ruchu : Konstrukcja CoreXY wraz z liniowymi prowadnicami szynowymi w osiach X i Y gwarantuje niezrównaną precyzję i trwałość podczas szybkich ruchów. Twoje dzieła będą konsekwentnie spełniać najwyższe standardy.

Mistrzostwo żarnika : KLP1 może poszczycić się przełożeniem 9,5:1, całkowicie metalową konstrukcją, wentylatorem z łożyskiem 9500 pierścieni 5015, hotendem CHC i inteligentnymi mikroprocesorami. To połączenie skutkuje wydajnym systemem wytłaczania z efektywną kontrolą włókien i chłodzeniem.

Większa stabilność i bezpieczeństwo: Płyta THR w KLP1 jest wyposażona w port akcelerometru ADXL345, który jest fabrycznie zainstalowany. Dodatkowo jest wyposażony w połączenie CanBus, które dodatkowo poprawia bezpieczeństwo i stabilność, zapewniając płynność i niezawodność drukowania 3D.

Wszechstronność materiałów : Wyposażony w zaawansowaną, całkowicie metalową głowicę z ceramicznym rdzeniem grzejnym, KLP1 radzi sobie z szeroką gamą materiałów. Od PLA i ABS po PETG, TPU, drewno, nylon, a nawet włókno węglowe, opcje materiałów są praktycznie nieograniczone.

Bezproblemowa kontrola : Z łatwością przejmij kontrolę nad drukowaniem 3D. KLP1 oferuje wiele opcji interfejsu, w tym łączność z Internetem. Oznacza to, że możesz monitorować drukarkę i zarządzać nią z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Original Prusa Mini+: mały rozmiar, duża wydajność

Original Prusa MINI+ to drukarka 3D, która pomimo swoich kompaktowych rozmiarów robi ogromne wrażenie. Oferuje szeroką gamę funkcji, dzięki czemu jest doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Ta częściowo zmontowana drukarka 3D została zaprojektowana tak, aby zapewniać imponującą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny.

Oryginalna Prusa Mini+

Rysunek 8 źródło: prusa3d.com

Prusa Mini + funkcje:

Prędkość i przyspieszenie : MINI+ wyróżnia się szybkością dzięki technologiom wejściowym Shaper i Pressure Advance. Możesz cieszyć się szybszymi wydrukami bez utraty jakości.

Objętość robocza : Pomimo niewielkich rozmiarów MINI+ zapewnia przyzwoitą objętość konstrukcyjną wynoszącą 18 cm (7 cali) sześciennych, co pozwala na tworzenie szerokiej gamy obiektów drukowanych w 3D.

System wytłaczarki : Wyposażony w system Bowdena z przekładnią 3:1, MINI+ zapewnia precyzyjne wytłaczanie włókien w celu uzyskania szczegółowych i dokładnych wydruków.

Zgodne materiały : Ta drukarka obsługuje szeroką gamę tworzyw termoplastycznych, w tym PLA, PETG, ASA, ABS, PC, CPE, PVA/BVOH, PVB, HIPS, PP, Flex, nGen, nylon, Woodfill i inne, zapewniając elastyczność aby wybrać odpowiedni materiał do swoich projektów. Uwaga: chociaż wszystkie materiały są kompatybilne z tą drukarką, może być konieczne dołączenie drukarki 3D, aby skutecznie drukować niektóre materiały, takie jak ABS i ASA.

Projekt : MINI+ ma otwartą konstrukcję, która zapewnia łatwy dostęp do wydruków. Jest wyposażony w wyjmowane magnetyczne blachy stalowe dostępne w różnych wykończeniach powierzchni. Podobnie jak Ender 3, istnieje wiele drukarek o konstrukcji i funkcjach podobnych do Prusa Mini w różnych przedziałach cenowych.

System poziomowania stołu : Ciesz się bezproblemowym drukowaniem dzięki w pełni automatycznemu procesowi poziomowania stołu siatkowego obsługiwanego przez sondę SuperPINDA. Zapewnia to precyzyjną przyczepność pierwszej warstwy.

Łączność sieciowa : Dzięki portowi Ethernet i opcjonalnemu modułowi Wi-Fi możesz zintegrować MINI+ z systemem zdalnego zarządzania drukiem Prusa Connect. Umożliwia to zdalne sterowanie i monitorowanie drukarki.

Funkcje bezpieczeństwa : MINI+ został zbudowany z myślą o bezpieczeństwie, wyposażony w trzy termistory i wysokiej jakości zasilacz zapewniający niezawodną i bezpieczną pracę.

32-bitowa platforma wbudowana : Wykonana na zamówienie 32-bitowa płyta główna „Buddy” ze sterownikami Trinamic 2209 zapewnia wydajne i niezawodne drukowanie, z natywną obsługą funkcji Input Shaper i Pressure Advance.

Anycubic Mega X: wszechstronne możliwości

Anycubic Mega X to drukarka 3D znana z solidnej konstrukcji i jakości wykonania. Oferuje przestronne łóżko drukujące z Anycubic Ultrabase zapewniające doskonałą przyczepność druku. Chociaż doskonale radzi sobie z większością materiałów, może mieć pewne ograniczenia w przypadku elastycznych włókien.

anycubic-mega-x

Rysunek 9 źródło: anycubic.com

Funkcje Anycubic Mega X:

Szybkość i wydajność drukowania : Mega X zapewnia imponującą prędkość drukowania i płynne przyspieszenie, znajdując dobrą równowagę pomiędzy szybkim drukowaniem i utrzymaniem jakości druku.

Duży obszar drukowania : dzięki znacznej powierzchni roboczej o wymiarach 300 x 300 x 305 mm Mega X zapewnia wystarczającą przestrzeń do tworzenia wydruków 3D na dużą skalę, odpowiednich do różnych zastosowań.

Konfiguracja wytłaczania : Wyposażona w wytłaczarkę typu Titan i hotend osiągający temperaturę do 250°C, Mega X skutecznie radzi sobie z szeroką gamą materiałów ciągłych. Ta konfiguracja jest idealna dla standardowych włókien, takich jak PLA, PETG i innych.

Zgodność materiałów : drukarka obsługuje włókna o średnicy 1,75 mm i jest kompatybilna z różnymi włóknami innych firm, w tym ABS, PLA , HIPS i włóknami drewnopodobnymi, zapewniając elastyczność w wyborze materiałów.

Konfiguracja projektu : Mega X ma otwartą konstrukcję, umożliwiającą łatwy dostęp do obszaru drukowania. Chociaż taka konstrukcja zapewnia wentylację i dostępność, może skutkować nieco wyższym poziomem hałasu podczas pracy.

Wygoda poziomowania łóżka : Drukarka jest wyposażona w przyjazny dla użytkownika system ręcznego poziomowania łóżka z dużymi pokrętłami regulacyjnymi. Upraszcza to proces poziomowania stołu, zapewniając stabilne i spójne wydruki.

Monitorowanie żarnika : Wyposażona w czujnik żarnika, Mega X wykrywa wyczerpanie się żarnika podczas drukowania. Ta cenna funkcja zapobiega awariom drukowania spowodowanym wyczerpaniem się włókna, umożliwiając jego wymianę podczas bieżących zadań drukowania.

Łatwość montażu i konserwacji : Mega X jest dostarczany w stanie częściowo zmontowanym, a proces montażu jest prosty, nawet dla początkujących. Rutynowe zadania konserwacyjne, takie jak wymiana dysz i rozwiązywanie problemów, są przyjazne dla użytkownika.

Przyjazny dla użytkownika interfejs : Dzięki intuicyjnemu kolorowemu ekranowi dotykowemu oprogramowanie sprzętowe drukarki pozwala użytkownikom efektywnie kontrolować menu i poruszać się po nim, poprawiając ogólne wrażenia użytkownika.

Przystępna cena : Konkurencyjna cena, Mega X oferuje doskonałą wartość w stosunku do swoich możliwości. Zapewnia opłacalną opcję dla użytkowników poszukujących wielkoformatowej drukarki 3D bez znacznych inwestycji finansowych.

Wybierz drukarki 3D poniżej 1000 USD

Przyjrzyjmy się teraz niektórym wysokiej jakości drukarkom 3D w cenie poniżej 1000 USD, oferującym zaawansowane funkcje, a jednocześnie przyjaznym dla budżetu.

Bambu Lab A1: Innowacja w działaniu

Drukarka 3D Bambu Lab A1 to fantastyczny przykład innowacji w działaniu, wyceniona na 559,00 USD. Dzięki szeregowi imponujących funkcji ta drukarka została zaprojektowana tak, aby spełnić Twoje potrzeby w zakresie drukowania 3D.

bambu-lab-a1

Rysunek 10 Źródło: bambulab.com

Funkcje drukarki:

W pełni automatyczna kalibracja : A1 automatycznie wykonuje różne kalibracje, w tym przesunięcie Z, poziom stołu, rezonans wibracyjny i ciśnienie dyszy dla każdego zadania drukowania.

Druk wielokolorowy : Technologia AMS lite umożliwia elegancki i niezawodny wielokolorowy druk 3D, dzięki czemu jest dostępny dla każdego.

Aktywna kompensacja natężenia przepływu : A1 wykorzystuje czujnik prądu wirowego o wysokiej rozdzielczości i wysokiej częstotliwości do pomiaru ciśnienia dyszy i aktywnie kompensuje natężenie przepływu w celu precyzyjnego wytłaczania.

Dysza do szybkiej wymiany z 1 zaciskiem : Konstrukcja hotendu z możliwością szybkiej wymiany umożliwia łatwą wymianę dyszy za pomocą tylko jednego zacisku.

Aktywna redukcja szumów silnika : kalibruje parametry w celu zmniejszenia hałasu silnika, zapewniając cichsze drukowanie.

256 x 256 x 256 mm ³ Objętość robocza : Zapewnia dużą objętość konstrukcyjną dla Twoich kreatywnych projektów.

Kompatybilne materiały : Obsługuje różne włókna, w tym PLA, PETG, TPU, PVA, ABS, ASA, PC, PA, PET i inne. (Uwaga: niektóre materiały nie są zalecane)

Łatwość montażu i konserwacji : Drukarka jest łatwa w konfiguracji i konserwacji, co zapewnia bezproblemową pracę.

Oprogramowanie sprzętowe : Wyposażone w zaawansowane oprogramowanie sprzętowe zapewniające bezproblemową pracę.

Przy cenie 559,00 USD drukarka 3D Bambu Lab A1 zapewnia doskonałą wartość ze względu na swoje innowacyjne możliwości.

Bambu Lab P1S: Szybkość i precyzja

Drukarka 3D Bambu Lab P1S została zaprojektowana z myślą o szybkości i precyzji. Dzięki imponującym możliwościom możesz szybko i dokładnie realizować swoje projekty.

bambu-lab-p1s

Rysunek 11 źródło: bambulab.com

Prędkość i przyspieszenie : Bambu Lab P1S imponuje niezwykłą szybkością i możliwościami przyspieszania. Dzięki maksymalnemu przyspieszeniu do 20 000 mm/s² ta drukarka 3D zapewnia szybkie i wydajne drukowanie, zapewniając realizację projektów w rekordowym czasie.

Objętość konstrukcyjna : P1S może pochwalić się dużą objętością konstrukcyjną wynoszącą 256 x 256 x 256 mm³, zapewniając wystarczającą ilość miejsca na Twoje dzieła. Niezależnie od tego, czy tworzysz skomplikowane modele, czy prototypy w większej skali, ta drukarka może wcielić Twoje pomysły w życie.

System wytłaczarki : Wyposażony w całkowicie metalowy hotend i dyszę ze stali nierdzewnej , system wytłaczarki P1S zapewnia precyzyjne i spójne wytłaczanie włókien. Opcjonalne rozmiary dysz (0,2 mm, 0,6 mm, 0,8 mm) umożliwiają dostosowanie sposobu drukowania do konkretnych wymagań.

Kompatybilne materiały : wszechstronność jest kluczem, a P1S to zapewnia. Obsługuje szeroką gamę materiałów, w tym PLA, PETG, TPU , PVA, PET, ABS, ASA i inne. Przeglądaj różne włókna, aby osiągnąć pożądane właściwości dla swoich projektów.

Projekt : P1S ma zamkniętą konstrukcję, zapewniającą stabilność temperatury i kontrolę. Konstrukcja ta jest szczególnie korzystna w przypadku druku na żarniku w wysokiej temperaturze, poszerzając możliwości w zakresie doboru materiałów i realizacji projektów.

System poziomowania łóżka : Pożegnaj problemy z ręcznym poziomowaniem łóżka. P1S posiada funkcję automatycznego poziomowania stołu, co gwarantuje, że stół drukujący jest idealnie skalibrowany pod kątem każdego zadania. Ten zautomatyzowany proces zwiększa dokładność druku i pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Czujnik żarnika : Przerwy w drukowaniu są zminimalizowane dzięki wbudowanemu czujnikowi końca żarnika. Wykrywa, kiedy kończy się żarnik i wstrzymuje druk, umożliwiając płynne jego ponowne załadowanie.

Łatwość montażu i konserwacji : P1S został zaprojektowany z myślą o łatwym montażu i konserwacji. Pożegnaj skomplikowane konfiguracje i czasochłonną konserwację. Ta drukarka została zaprojektowana, aby usprawnić drukowanie 3D.

Zaawansowane oprogramowanie sprzętowe : Drukarka P1S jest wyposażona w zaawansowane oprogramowanie sprzętowe, które optymalizuje wydajność drukowania. Korzystaj z takich funkcji, jak sterowanie w pętli zamkniętej umożliwiające precyzyjną regulację temperatury i chłodzenie części pomocniczych w celu poprawy jakości druku.

Original Prusa i3 MK3S+: Niezawodny i szybki

Original Prusa i3 MK3S+ to wysoko ceniona drukarka 3D, znana ze swojej niezawodności i szybkości. Choć może nie jest to najnowszy model, oferuje szereg funkcji, które sprawiają, że jest popularnym wyborem:

oryginalny-prusa-i3-mk3s-plus

Rysunek 12 źródło: prusa3d.com

Sonda SuperPINDA : MK3S+ zawiera sondę SuperPINDA do precyzyjnego i automatycznego poziomowania stołu, dzięki czemu wydruki rozpoczynają się od prawej stopy.

Wysokiej jakości łożyska i ulepszenia : Ulepszenia, takie jak wysokiej jakości łożyska na osi Y, ulepszone naprężenie paska na osi X i wzmocnione plastikowe części na końcu X, przyczyniają się do stabilności i niezawodności drukarki.

Wyjmowane arkusze drukarskie : drukarka jest wyposażona w arkusze drukarskie ze stali sprężynowej, które są łatwe w utrzymaniu i dostępne w trzech różnych wykończeniach powierzchni w zależności od potrzeb drukowania.

Części wysokiej jakości : Wyposażony w aluminiowy zespół osi Y, frezowaną duralową ramę, przekładnie Bondtech i hotend V6 , MK3S+ został zaprojektowany z myślą o trwałości i wysokiej jakości wydruków.

Odzyskiwanie po utracie zasilania : Dzięki możliwościom odzyskiwania po utracie zasilania MK3S+ może wznowić drukowanie od miejsca, w którym zostało przerwane, po przerwie w zasilaniu, zapobiegając marnowaniu czasu i żarnika.

Czujnik żarnika : Zintegrowany czujnik żarnika gwarantuje, że drukarka wykrywa obecność żarnika, redukując ryzyko niepowodzenia drukowania spowodowanego jego wyczerpaniem.

Poziomowanie siatki : Używając sondy SuperPINDA, MK3S+ wykorzystuje funkcję poziomowania siatki w celu kompensacji niedoskonałości arkusza druku i zespołu, zapewniając optymalną przyczepność pierwszej warstwy.

Integracja z PrusaSlicer : PrusaSlicer upraszcza proces krojenia i oferuje profile dostosowane do drukarek 3D Prusa oraz szeroką gamę włókien.

Szeroka kompatybilność materiałowa : MK3S+ jest kompatybilny z różnymi tworzywami termoplastycznymi, w tym PLA, PETG, ASA, ABS, PC i innymi.

Sprzęt i oprogramowanie sprzętowe typu open source : Prusa zapewnia sprzęt typu open source i regularnie aktualizuje oprogramowanie sprzętowe, dodając funkcje takie jak profile arkuszy druku, automatyczna kalibracja i zaawansowana diagnostyka.

Wniosek

Krajobraz druku 3D w 2024 r. będzie charakteryzował się niezwykłym postępem w szybkości drukowania i przystępności cenowej. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym odkrywającym świat druku 3D, czy doświadczonym entuzjastą poszukującym niedrogiej i szybkiej opcji, te drukarki 3D zapewniają doskonałą wartość i możliwości. Neptune 4 Pro, Kingroon KP3S Pro V2 i Sovol SV01 to tylko kilka przykładów dostępnych innowacyjnych opcji, każda na horyzoncie, jeszcze bardziej rozszerzająca możliwości tej rewolucyjnej technologii oferującej unikalne funkcje spełniające Twoje specyficzne potrzeby. W miarę ciągłego rozwoju technologii entuzjaści druku 3D mogą oczekiwać jeszcze szybszych i wydajniejszych drukarek.

Poprzedni artykuł Jakie to uczucie pracować w firmie produkującej drukarki 3D? Rozdział 1
Następny artykuł Klipper z ABL, całkowicie metalowy hotend, ogromna aktualizacja do Twojego KP5L

zostaw komentarz

* Wymagane pola