Jakie to uczucie pracować w firmie produkującej drukarki 3D? Rozdział 1

Twórca musi mieć dużo szczęścia, pracując w firmie produkującej drukarki 3D. To jak dziecko mieszkające w swojej cudownej fabryce zabawek. Jestem szczęściarzem, który mieszka w takim miejscu. Drukarka 3D staje się moją magiczną bramą do królestwa wyobraźni. Oto moja historia z drukiem 3D. Poświęcę kilka rozdziałów, aby opowiedzieć całą historię mojej przygody.

Rozdział 1, Świat potrzebuje więcej bohaterów

W Overwatch jest znane słowo: „Świat potrzebuje bohaterów”. Myślę, że od tego zaczyna się cała historia.

Był kwiecień 2020 r., byłem uwięziony w swoim mieszkaniu w dzielnicy Nanshan w Shenzhen, bezrobotny i dotknięty przez Covid-19, grając w Overwatch i cały dzień będąc zestresowanym.

Jedna z moich najlepszych przyjaciółek powiedziała mi, że mogłabym spróbować pracy w jej firmie, która projektuje i produkuje drukarki 3D. Wtedy myślę: czemu nie. Wyróżniłam się więc i wkroczyłam w historię.

W pewnym sensie staje się moją bohaterką i tworzy nową twórczynię dla społeczności.

Spotkałem się z drukiem 3D

Nie sądziłem, że będzie to coś, co pokocham, gdy pierwszy raz zobaczę drukarkę 3D. Zespół wsparł już wiele organizacji i szkół drukarkami, maseczkami z nadrukiem czy przyłbicami, pomoc otrzymały tysiące osób zdenerwowanych i cierpiących z powodu zagrożenia koronawirusem.

Byłem zszokowany i zdumiony, gdy zobaczyłem moc druku 3D. Świat cierpiał na brak maseczek, a pandemia Covid-19 przybiera na sile. Ale wielu sprytnych facetów tworzyło materiały ochronne, które miały pomóc ludziom pokonać tę trudność. Już wszyscy znamy ich nazwę, twórców. Ich drukarki mogą mieć różne nazwy modeli, mogą należeć do różnych producentów, mogą mieć różną wydajność druku, mogą używać różnych ustawień, ale nagle wszyscy stali się bohaterami.

Szkoda, że ​​nie jestem tego częścią.

Ale zaczyna się moja historia z drukiem 3D.

Zostań twórcą

Jako wielki fan Overwatch, Tracer, jeden z moich głównych bohaterów staje się pierwszym wydrukiem w mojej karierze w druku 3D. Umieszczam STL w Cura, używam domyślnego profilu, aby go pokroić, następnie biorę kartę SD do drukarki i podekscytowany rozpoczynam swój pierwszy druk.

Wszystko jest w porządku, dopóki nie pojawia się spaghetti, jeśli chodzi o zwisające dłonie Tracera. Tak, zapomniałem dodać podpór. Nie mam pojęcia, co to jest wsparcie. Tak więc mój pierwszy wydruk trafił do bezrękowego Tracera z wieloma upadłymi spaghetti.

Na szczęście nie oznacza to, że się poddaję. Rozpocząłem nowy wydruk, mając pełne i automatyczne wsparcie na D.VA. Ultimaker Cura, jeden z najpopularniejszych krajalnic 3D, nie wypuścił jeszcze wówczas obsługi drzew. Wydali tę funkcję w wersji 4.7.1. Oczywiście staje się to moją drugą porażką w druku 3D. Podtrzymuje osłony na całym korpusie D.VA, są twarde i trudne do usunięcia. Spędzam sporo popołudni na próbach usunięcia tych irytujących podpór. Podpory połamały mi nawet ręce.

Potem nauczyłem się dodawać podpory z niższym procentem wypełnienia i wybierać ich typ na podstawie wydruków. Zaczynam ustawiać procent wypełnienia wsparcia na 7, wypełnienie drukowania na 20 i przełączam się między „wszędzie” a „dotykaniem płyty konstrukcyjnej”. Podpory stają się wówczas łatwe do usunięcia.

Zaczynam cieszyć się czasem tworzenia i dodawania zakładek do niekończących się wydruków na Thingiverse. Moja lista rzeczy, które muszę wydrukować rośnie, więc pomyślałem, że nadszedł czas, aby mieć własną drukarkę. Mimo to nie byłbym w stanie samodzielnie przeprowadzić procesu automatycznego poziomowania łóżka.

Kupiłem więc swoją pierwszą drukarkę 3D na własnej stronie, odebrałem paczkę z fabryki, umieściłem ją w samochodzie i czekałem, aż czas się zrzuci.

Na szczęście jest to wersja amerykańska i nasz gość zapomniał włączyć zasilanie. Tak więc moja nowa drukarka przestała działać po błysku na ekranie. Muszę to zabrać do naprawy następnego ranka. Ma nową płytę główną po 3 dniach kiedy wsparcie techniczne w końcu ma czas. Jako twórca nienawidzę być słaby i mieć mniej umiejętności. Wszystkiego nauczyłem się na tej maszynie po kilku miesiącach.

Potem pojawia się jedna z najlepszych rzeczy, czyli wolne włókna. Jeśli pracujesz w firmie produkującej drukarki 3D i tworzysz treści, masz nieskończoną liczbę darmowych włókien! Któregoś dnia wspomniałem o tym klientowi, mówiąc, że nie stać mnie na płacenie tak dobrą rzeczą, jak niekończące się darmowe włókna, oboje zaśmialiśmy się do łez. Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie takiego uczucia.

Zaczynam więc drukować wszelkiego rodzaju wydruki na wielu drukarkach w firmie i własnej drukarce w domu. Codziennie rano zanosiłem odciski do firmy.

Poprawa jakości wydruków 3D

Wreszcie moje wydruki stają się lepsze dzięki wysokiej jakości. Wiele niepowodzeń kieruje mnie do Google, YouTube i stron takich jak all3dp, rozwiązałem je jeden po drugim. Na przykład procesu automatycznego poziomowania łóżka, którego zmuszam się do nauczenia i opanowania go w pierwszym tygodniu, kiedy go kupiłem. Muszę mieć pełny master na mojej własnej maszynie, poza tym, że muszę go naprawiać za każdym razem, gdy pojawia się jakiś problem;

Dosłownie mówiąc, jest to ewolucja pomiędzy mną a drukarką 3D.

Naprawianie problemów z drukarką 3D pozwala mi nauczyć się wielu rzeczy na temat samej drukarki. Potem niektóre grafiki doprowadzają mnie do szaleństwa i dostarczają mi wyzwań.

Zwijana Katana od 3D Printing World

Pierwszą rzeczą jest słynna, fantastyczna i irytująca Collapsing Katana autorstwa 3D Printing World. Przysięgam, że wydrukuję jeden od razu, gdy go zobaczę. Wtedy doprowadza mnie to do szału. Żaden z moich mieczy nie jest tak rozciągnięty. Zmieniam więc ustawienia fragmentatora, szukam odpowiedzi, testuję, ponoszę porażkę i próbuję ponownie. Wypróbowałem pliki g-coode od innych, zagłębiam się w niektóre polecenia YouTube i zastanawiam się nad poleceniami pod samym modelem. Ale nic się nie zmienia.

I po prostu wychodzi, po kolejnym teście, że zmieniłem pewne ustawienia. Rozciąga się wraz z magicznym dźwiękiem. Zaklejam jego górę taśmą, a następnie następnego ranka ostrożnie i dumnie zanoszę do firmy. Mój druk 3D wkracza na nowy etap. Zaczynam pracować nad ustawieniami fragmentatora i rozumieć, jak te ustawienia wpływają na wydruki.

Mandalorianski hełm AKTUALIZOWANY przez TheBrokenNerd83

Jakiś YouTuber użył naszej drukarki, 300*300*400, wydrukował pełnowymiarowy hełm Mandalorian i przeprowadził fantastyczną obróbkę końcową, całość przypomina sam oryginalny hełm. Potem przypomina mi to o cosplayu. Tak więc moja poprzednia praca polegała na cosplayu, robieniu wszelkiego rodzaju rekwizytów do Overwatch, filmów, gier i czegokolwiek ze znanymi adresami IP. Kupiłem cyfrowe kopie Overwatch na Switcha zaraz po tym, jak Beaning powiedział mi, że to mój projekt. Miałem zamiar przygotować rekwizyty do tej gry.

Właściwie to mój przyjaciel pomógł mi przy jednym z prototypów, Mercy's Crown. Więc to był kolejny wydruk, który muszę zrobić. Na szczęście Ultimaker Cura właśnie wypuściła wersję 4.7.1 z funkcją obsługi drzewa. Po sprawdzeniu kilku filmów na YouTube zacząłem używać bloków pomocniczych, aby zmniejszyć podpory i skrócić czas drukowania. Tak, to był jeden z wydruków, który zajmował najwięcej czasu.

Wreszcie dostałem plik g-code z ponad 100-godzinnym czasem wydruku. Wydrukowałem go na własnej drukarce i modlę się o sukces. Dzięki Bogu udało mi się. Hełm nadal był moim domem. Potem zrobiliśmy kilka hełmów.

Kiedy więc oswoiłem się z wydrukami 3D, odkryłem, że drukarki 3D są moimi bohaterami. Bocznie przywraca moje życie do normalności i staje się moją siłą w walce z Covid-19. Dzięki drukowi 3D.

Wniosek

Tworzenie to tylko podstawowa część drukowania 3D i drukarek 3D. To my, osoba, która za tym stoi, a nasze historie dają moc i cel.

Poprzedni artykuł Porównanie interfejsu internetowego Klippera: grot vs. Fluid vs. OctoPrint
Następny artykuł Najlepsze szybkie drukarki 3D dla początkujących i ekspertów w 2024 r

zostaw komentarz

* Wymagane pola