Nadeszła era szybszego drukowania. Co możesz zrobić za pomocą drukarek 3D innych niż Klipper? (Część 1)

Oczywiście jest to era szybszego drukowania, wszyscy drukują szybciej i większość nowych modeli jest wydawana z Klipperem, nawet oprogramowanie Marlin staje się szybsze.

Kluczową rolę odgrywa w nim projekt Klipper opracowany przez Kevina O'Connora. Rozpoczyna się w 2018 roku i w ciągu ostatnich kilku lat stał się stabilny, potężny, dojrzały i zaawansowany.

W roku 2023 albo wydasz więcej pieniędzy, albo dowiesz się więcej o Klipperze.

 

Co w takim razie możemy zrobić z naszymi drukarkami 3D innymi niż Klipper? Są wolniejsze, ale działają świetnie. Czy możemy coś zrobić, aby je ulepszyć?

Cóż, jest mnóstwo projektów dla Ciebie. Przeważnie były dwa sposoby: stać się szybszym lub pozostać wolniejszym.

 

Część 1 Coraz szybciej

Mówiąc o szybszym drukowaniu, mamy na myśli Kippera, chociaż najnowszy Marlin drukuje szybciej niż poprzednio i otrzymuje nowe funkcje, które są podobne do narzędzia inputshaping. Korzystanie z Klippera jest znacznie łatwiejsze, ponieważ został opracowany tak potężny i dobrze obsługiwany.

 

1.1 Czego potrzebujesz

Najlepszą rzeczą w Klipperze jest to, że pomaga ludziom drukować szybciej przy tej samej lub nawet wyższej jakości, więc jest to lepsza opcja, aby zaktualizować swoje stare modele do Klippera. Przyspiesza drukarkę z 40-60 mm/s do 100 mm-150 mm/s lub nawet szybciej. Bez względu na to, jakiego modelu używasz, będziesz potrzebować następujących rzeczy:

 

a) Oprogramowanie sprzętowe Klippera

Jest to plik bin (64-bitowa płyta główna) lub plik szesnastkowy (128-bitowa płyta główna). Możesz go flashować bezpośrednio (64-bitowa płyta główna) lub za pomocą niektórych narzędzi (128-bitowa płyta główna). A ekran twojej drukarki stanie się czarny, ponieważ nie obsługuje ekranu Klipper.

Gdzie to zdobyć: Zwykle zapewnia go producent. Niektóre popularne modele można również znaleźć w społecznościach. Możesz także zbudować plik samodzielnie.

 

b) Konfiguracje Klippera

Zwykle jest to plik o nazwie „printer.cfg”, niektórzy mogą podzielić go na konfiguracje takie jak „fan.cfg” „TMC.cfg”. Obydwa sposoby definiują sposób, w jaki Klipper przejmuje oryginalną płytę główną.

Gdzie to zdobyć: Zwykle zapewnia go producent. Niektóre popularne modele można również znaleźć w społecznościach. Możesz także zbudować plik samodzielnie.

 

 

c) „komputer”

To komputer przejmuje oryginalną płytę główną i kontroluje całość druku. A oto te, które możesz wybrać:

serii Raspberry Pi

serii Orangepi

Jakiś inny PiS, u którego możesz znaleźć wsparcie

 

Jeśli chcesz korzystać z funkcji ekranu Klipper:

Podkładka Speeder FLSUN

Pad Sonic

Jakiś inny pad, taki jak dwa powyższe

Telefon z Androidem

Laptop z systemem Linux

Gdzie to zdobyć: Jeśli nie masz żadnego z nich, możesz je zdobyć w Ali Express, Amazon lub na naszej stronie (tylko podkładka FLSUN Speeder Pad)

 

d) Obrazy systemu

Obraz systemu to plik do odzyskiwania, który można przywrócić dostosowany system na kartę SD lub EMMC. W przypadku modeli takich jak KINGROON KLP1 i KP3S Pro V2 regularnie je aktualizujemy.

Gdzie to zdobyć: Najczęściej można to uzyskać od twórców, na przykład strony wydawnicze Mainsail, Fluiddipi lub uzyskać je od społeczności. Możesz też zbudować własny, ręcznie instalując za pomocą Kiauh.

 

e) Krojenie profili

Ustawienia krojenia są bardzo ważne w drukach Klippera, oszczędzają Twój czas i pomagają zarchiwizować cel, jakim jest szybkie i dobre drukowanie. Szybkość drukowania wzrasta, więc stare ustawienie nie będzie już działać, chyba że drukujesz tak wolno jak poprzednio.

Gdzie to zdobyć: Zwykle można je dostać od producentów. Niektóre popularne modele można również znaleźć w społecznościach.

Dla facetów korzystających z modeli KINGROON, możesz pobrać powyższe pliki i znaleźć wiele tutoriali z naszej strony. Właśnie wyszukuję „Klipper”. Zaktualizowane zostaną także pliki do krojenia, obsługujące wszystkie modele KINGROON i zawierające więcej materiałów.

 

1.2 Jak skonfigurować Klipper i drukować

Możesz wyszukać „Klipper” na naszej stronie i uzyskać odniesienia z naszych tutoriali. Użytkownicy drukarki 3D KINGROON mogą bezpośrednio zapoznać się z tutorialami.

 

1.2.1 Flashowanie oprogramowania Klippera

Jeśli Twoja drukarka korzysta z 64-bitowej płyty głównej, wystarczy zmienić nazwę pliku bin, skopiować go na kartę SD, włożyć do drukarki, a następnie ponownie uruchomić, aby bezpośrednio flashować.

W przypadku 128-bitowej płyty głównej musisz użyć narzędzi takich jak ST-LINK i otworzyć drukarkę.

 

1.2.2 Flashuj obraz systemu na kartę SD

Gdy już zdobędziesz komputer taki jak Raspberry Pi 2 i powiązane obrazy systemu, takie jak wersja Mainsail OS, możesz sflashować go na kartę SD za pomocą balenaEtcher, Win32DiskImager lub Raspberry Pi Imager.

 

1.2.3 Podłącz drukarkę i komputer

Następnie podłącz drukarkę, komputer i Internet. Następnie powinieneś być w stanie znaleźć adres IP drukarki z panelu routera i wejść z nim do pulpitu Klippera.

 

1.2.4 Prześlij pliki konfiguracyjne i przetestuj

Przejdź do pola konfiguracji, prześlij plik konfiguracyjny i zrestartuj oprogramowanie sprzętowe, teraz powinieneś móc sterować drukarką. Przeprowadź kilka testów, a Klipper będzie gotowy.

 

1.2.5 Krojenie i drukowanie

Jeśli używasz OrcaSlicer lub PrusaSlicer, zaimportuj bezpośrednio profile krojenia i dodaj swój adres IP do krajalnicy, możesz drukować bezpośrednio za pomocą krajalnicy.

 

1.3 Wskazówki dotyczące Klippera

a) Upewnij się, że wydruki dobrze się trzymają

Ponieważ Klipper drukuje szybciej niż wcześniej, należy użyć kleju w sztyfcie na platformie roboczej, aby mieć pewność, że wydruki dobrze się przykleją. Sprawdź swoje wydruki na czas lub użyj kamery internetowej, aby je monitorować. Albo upadłe odciski mogą zniszczyć twojego psa.

 

b) Wykonaj kalibrację

Strojenie PID, test modułu wejściowego, test wyprzedzenia ciśnienia i cały proces kalibracji w OrcaSlicer są niezbędne, aby pomóc Ci korzystać z Klippera.

 

c) Nie aktualizuj

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z projektem Klipper, nie aktualizuj komponentów Klippera ręcznie, pozwoli to uniknąć awarii systemu, z którymi nie możesz sobie poradzić. Zaktualizuj obraz systemu

 

d) Nie zmieniaj plików konfiguracyjnych

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z projektem Klipper, nie zmieniaj niczego w plikach konfiguracyjnych, chyba że znajdziesz tutoriale.

 

e) Użyj pliku konfiguracyjnego typu „wszystko w jednym” zamiast plików podzielonych

Polecenie „SAVE_CONFIG” działa tylko w przypadku pliku konfiguracyjnego urządzenia wielofunkcyjnego, więc nie ma konieczności ręcznej edycji ustawień w poszczególnych plikach konfiguracyjnych. Na przykład poziomowanie łóżka, strojenie PID lub test modułu wejściowego.

 

f) Sprawdź połączenia przewodów i przeprowadzaj regularną konserwację.

Drukarka działa teraz szybciej, sprawdzenie połączeń przewodów jest szczególnie ważne w przypadku nowych drukarek. Zwykle są produkowane w Chinach i wysyłane do lokalnego magazynu oddalonego o tysiące mil, trudno uniknąć uszkodzeń w transporcie. Pozwól producentom zająć się uszkodzonymi częściami lub akcesoriami, co pomoże Ci zaoszczędzić czas.

W przypadku starszych modeli należy wykonywać regularną konserwację, na przykład używać smaru, sprawdzać napięcie paska, wymieniać zużyte części, czyścić szyny liniowe i tak dalej.

 

g) Użyj szybkiej karty SD

Klipper wymaga szybkości odczytu i zapisu kart SD, należy użyć karty SD co najmniej klasy 10. Jeśli planujesz nagrywać filmy poklatkowe, pojemność karty SD powinna wynosić co najmniej 32 GB. Tania lub wolniejsza karta SD może spowodować nagłą awarię systemu lub awarię systemu. Jeśli możesz, najlepszym sposobem jest użycie chipów EMMC, są one znacznie szybsze i stabilniejsze. Dla KLP1 i KP3S Pro V2 wkrótce wypuścimy chipy EMMC o pojemności 32 GB.

 

h) Użyj zasilacza o wystarczającym napięciu.

Aby uniknąć awarii systemu i innych problemów, lepiej sprawdź używany PI i jakie jest wymagane napięcie wejściowe, a następnie użyj odpowiedniego zasilacza.

 

1.4 Gdzie uzyskać wsparcie

Ważne jest, aby znaleźć właściwą osobę i przekazać niezbędne informacje, aby uzyskać skuteczną pomoc. W przypadku typowych problemów z projektem Klipper powinieneś być w stanie znaleźć pomoc od społeczności lub poczekać na aktualizacje Klippera.

W przypadku problemów sprzętowych wymagających części zamiennych należy w pierwszej kolejności udać się do sprzedawcy lub producenta.

Kiedy to zrobisz, podanie niezbędnych informacji, takich jak numer zamówienia, zdjęcia lub filmy pokazujące problemy lub awarie systemów, w rzeczywistości oszczędza Twój czas. Długi tekst bez zdjęć i filmów jest bezużyteczny dla specjalistów od techniki, którzy diagnozują Twoje maszyny i marnują Twój czas.

Użytkownicy KINGROON mogą uzyskać większość powyższego wsparcia na naszej stronie. Pierwszy samouczek dotyczący Klippera opublikowaliśmy 11 grudnia 2021 r., a 17 lipca 2022 r. udostępniliśmy wszystkie modele kompatybilne z Klipperem. Niedawno zaktualizowaliśmy nowe pliki konfiguracyjne, aby umożliwić dotyk 3D.

Ale to nie wszystko, nasze aktualizacje i wsparcie są nadal włączone, podobnie jak aktualizacja projektu Klipper.

 

1.5.1 Oprogramowanie sprzętowe Klipper dla modeli KINGROON (innych niż Klipper)

Jeśli Twoja drukarka korzysta z płyty głównej KP3, możesz bezpośrednio sflashować to oprogramowanie. Ale wcześniej przygotuj wszystkie niezbędne rzeczy.

Pobierz: https:// drive .google.com/drive/folders/17sxwDrQRVNSZQpHgh_-WOo-v8eyEVQRR?usp=sharing

 

1.5.2 Pakiety Klippera

Pakiety Klippera KP3S: https://drive.google.com/drive/folders/1ofdt3cI-jaq-3vhi_M0x7jDb05TNDMH6?usp=sharing

Zestawy Klippera KP3S Pro/KP3S Pro S1: https://drive.google.com/drive/folders/1wlxhkYVkU_tr-NuFbUkt7umakp2xaN5K?usp=sharing

Zestawy Klipperów KP5M:

https://drive.google.com/drive/folders/1nwKD_oI6Vh5pbRGr2isVEDNofsdcVhZM?usp=sharing

Zestawy Klipperów KP5L:

https://drive.google.com/drive/folders/1usUqXXuqWOOKNAJOO1SQJdmYKYkSXeEB?usp=sharing

Pakiet Orange Pi Zero 2 Klipper:

https://drive.google.com/drive/folders/1ZK4M_jXE4-4-cLwCiCDr9w8sy6MrX7j3?usp=sharing

Klipper Buldles zawiera wszystko, czego potrzebujesz do Klippera, w tym oprogramowanie sprzętowe, konfigurację, profile krojenia i wydruki testowe.

 

1.5.3 Konfiguracja Klippera

Konfiguracja Klippera KP3S:

https://drive.google.com/drive/folders/1RTKC1voaQNjIUj42q9BtpkaSFqBAYzLl?usp=sharing

Konfiguracja Klippera KP3S Pro/KP3S Pro S1:

https://drive.google.com/drive/folders/1KX6q8tlK0yrl8sPc7I3163qRNdvcQlR-?usp=sharing

Konfiguracja Klippera KP5M:

https://drive.google.com/drive/folders/1fV8s3CPWxs1alZOPRgP7p58-fdLUuUWS?usp=sharing

Konfiguracja Klippera KP5L:

https://drive.google.com/drive/folders/1jWNsW66PzWjdJHuY-D93vww7p614pavx?usp=sharing

 

1.5.4 Krojenie profili

Profil KP3S OrcaSlicer (w całości metalowy hotend): https://1drv.ms/f/s!AmGcVrncIH3ZlD2pRP3oxSYWYXHL?e=azHwbH

Profil KLP1 OrcaSlicer: https://1drv.ms/f/s!AmGcVrncIH3Zk2otPcnHZrOZPGA5?e=eH3KUu

Profil krajalnicy Orca KP3S Pro V2: https://1drv.ms/f/s!AmGcVrncIH3Zk2lBqc72A8oVQf-U?e=ZEUpYw

 

1.5.5 Poradniki tekstowe

Jak przygotować oprogramowanie sprzętowe Klipper dla Kingroon KP3S przy użyciu Fluiddpi

Jak zdobyć ekran Klippera w 5 minut

Jak skonfigurować Klipper w drukarkach 3D KINGROON KP5L

Jak skonfigurować i używać modułu FlSun Speed ​​Pad w urządzeniu KINGROON 3D

Jak ulepszyć drukarkę 3D KP3S za pomocą metalowego hotendu i dyszy CHT

Jak korzystać z 3D Touch w KINGROON KP3S Pro z oprogramowaniem Klipper

 

1.5.6 Samouczki wideo

Jak przygotować oprogramowanie sprzętowe Klipper dla Kingroon KP3S przy użyciu Fluiddpi

 

Skonfiguruj konfigurację Klippera dla drukarek 3D KINGROON KP3S i drukuj

 

Użyj Flsun Speeder Pad z konfiguracją i drukiem KINGROON KP3S Pro Part 1

 

Użyj Flsun Speeder Pad z KINGROON KP3S Pro część 2 Kalibracja i ustawienia zaawansowane

 

1.5.7 Rzeczy dla Klippera

Ekran oprogramowania sprzętowego Flsun Speeder Pad Klipper: https://kingroon.com/products/flsun-speeder-pad-klipper-firmware-screen

Dotykowy czujnik poziomowania i sonda 3D: https://kingroon.com/products/3d-bltouch-leveling-sensor

Szybki Filament PLA: https://kingroon.com/collections/rapid-filament

 

Poprzedni artykuł Druk ABS na drukarce 3D KINGROON KLP1
Następny artykuł Kalibracja OrcaSlicer, ostatnia zagadka dla KINGROON KLP1 i KP3S Pro V2

Uwagi

HBG - listopad 18, 2023

https://kingroon.com/blogs/3d-print-101/%20https://kingroon.com/blogs/3d-print-101/how-to-get-klipper-screen-in-5-minutes link needs to be amended to
https://kingroon.com/blogs/3d-print-101/how-to-get-klipper-screen-in-5-minutes

HBG - listopad 18, 2023

I tried doing this back in August. I was using a Pi 4, and obtained a Sonic Pad.

Followed the steps, but not all seemed to go okay. Then it went blank. Mainboard bricked.
So I ordered a new mainboard for my KP5L, and I installed it. Today, I fire it up and it says KP3SPro, and it seems slower, does not go home.
I took pix before to ensure all unlabelled wires were in the correct spot, and did it one by one. I just want to get the unit working again (Hence why I bought a Bambu, which is so easy, an iphone user could use it).

Norbert - listopad 3, 2023

Can you make a tutorial on how to use the clipper in KP3S Pro S1 + Creality Sonic Pad?

zostaw komentarz

* Wymagane pola