Krajalnica Lychee do drukarki 3D Kingroon KP6 Mono LCD

Z radością ogłaszamy, że nasza monochromatyczna drukarka 3D LCD Kingroon KP6 obsługuje profil w krajalnicy Lychee V3.6.1. 

Dało to naszym użytkownikom kolejną świetną opcję fragmentatora, z wyjątkiem krajalnicy ChituBox.

kingroon kp6 obsługuje krajalnicę liczi

Możesz POBRAĆ krajalnicę Lychee V3.6.1 z oficjalnej strony Lychee.

I wybierz Kingroon KP6 w wejściowej części krajalnicy.

W takim razie możesz otrzymać nasz oficjalny, zalecany profil krojenia dla naszej monochromatycznej drukarki 3D LCD Kingroon KP6.

domyślny profil Kingroon KP6 na LycheeSlicer

Co to jest krajalnica Lychee?

Lychee Slicer to oprogramowanie do krojenia dla drukarek 3D z żywicy SLA i LCD opracowane przez Mango 3D.

Krajalnica Lychee jest teraz dostępna w trzeciej generacji i ma 3 różne wersje, w tym bezpłatną, wersję Pro i wersję Premium dla różnych użytkowników.

Według oficjalnej strony internetowej najnowszą wersją krajalnicy Lychee jest wersja 4.0.11.

Krajalnica Lychee ma szeroką kompatybilność z różnymi drukarkami 3D z żywicy, w tym Ceality Halot One, Anycubic M3, SparkMaker itp.

Funkcje, które powinieneś wiedzieć o Lychee Slicer

Lychee Slicer to przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do krojenia do drukowania 3D z żywicy. Zapewnia prosty i łatwy w obsłudze interfejs opcjonalnie w trzech popularnych językach, w tym angielskim, niemieckim i francuskim.

Magic Menu krajalnicy Lychee umożliwia automatyczny proces przygotowania plików STL. Ta funkcja obsługuje wyrównanie, automatycznie dodając niezbędne podpory i tratwy. Uwalnia nas to od wyczerpującego ręcznego przygotowania modelu i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Super wydajny algorytm obsługi Lychee Slicer zapewnia inteligentne zastosowanie podpór na obiekcie drukowanym 3D. Jak wiemy, druk 3D z żywicy jest bardziej wyrafinowany niż druk 3D FDM. A gładkie podpory generowane przez krajalnicę Lychee naprawdę wspomagają tę funkcję. Dlatego można go stosować w projektach przemysłowych, takich jak biżuteria, stomatologia itp.

Pasek wycięć krajalnicy Lychee pozwala na oglądanie wycięcia modelu 3D na dowolnej wysokości. Mamy znacznie łatwiejszy dostęp do środka, aby zobaczyć wstawki i wsporniki w środku, co wcześniej może być trudne.

Lychee Slicer vs ChiTuBox – różnice, które warto znać

Mówiąc o krajalnicy Lychee, nie sposób nie wspomnieć o ChiTu Box i porównać je ze sobą.

ChiTuBox będzie dostępny w 2017 r., a Lychee Slicer w 2019 r. To sprawia, że ​​ChiTuBox jest bardziej znany, ale krajalnica Lychee ma kilka dodatkowych i doskonałych funkcji.

1. Interfejs użytkownika

 

Istnieją niewielkie różnice między krajalnicą Lychee i ChiTuBox, jeśli chodzi o ich interfejsy użytkownika. Obydwa umożliwiają przeciąganie obiektów i zapewniają sterowane myszą funkcje przesuwania, pochylania i powiększania.

Interfejs użytkownika ChiTuBox jest podobny w programach Cura i Simplify 3D, z menu ogólnym na górze, menu sterowania obiektami po lewej stronie i dwoma zakładkami po prawej stronie.

Z drugiej strony krajalnica Lychee ma również podobny układ opcji ręcznych, manipulacji obiektami po lewej stronie, menu głównego na górze i opcji szczegółowych po prawej i na dole.

Dodatkowo krajalnica Lychee posiada przycisk „Tryb Magiczny” umożliwiający szybkie przetwarzanie zaimportowanego obiektu.

2. Funkcje

Zarówno krajalnica Lychee, jak i ChiTuBox mają podobne funkcje, zwłaszcza automatyczne przetwarzanie dodawania podpór i drążenia obiektów do druku 3D, czego nie mają wszystkie krajalnice dostarczane z drukarką 3D z żywicy.

Zaletą ChiTuBox jest możliwość zaawansowanej edycji konstrukcji nośnej, podczas gdy krajalnica Lychee oferuje podobną funkcję tylko w wersji Pro. Ta funkcja pozwala użytkownikom dostosować wysokość i wymiary styku.

ChiTubox może również generować obrazy GIF dla symulowanych modeli 3D.

Z drugiej strony fragmentator Lychee udostępnia interesującą funkcję o nazwie Support Recalculation. Jest to bardzo pomocne, gdy masz model 3D z istniejącymi konstrukcjami wsporczymi. Zapobiega to możliwej kolizji pomiędzy podporą a modelem podczas jego zmniejszania.

Kolejną funkcją, którą możesz preferować krajalnicę Lychee, jest podgląd modelu w czasie rzeczywistym, który zamierzasz wydrukować na żywicznej drukarce 3D. To pokazuje, jaki dokładnie będzie Twój wydruk 3D.

Poprzedni artykuł Lista pakietów Kingroon KP5M
Następny artykuł Pliki na karcie SD Kingroon KP3S do pobrania

Uwagi

Daniel - październik 20, 2023

Why my Kingroon kp6 pro is only compatible with vlare slicer and It has no serial number in the info tab?

zostaw komentarz

* Wymagane pola