Elastyczny włókno, TPU, druk na drukarce 3D Kingroon KP3S

Wiele osób ma trudności z drukowaniem włókna TPU. Jako drukarka 3D z bezpośrednią wytłaczarką, Kingroon KP3S ma zalety w drukowaniu miękkich włókien do druku 3D, takich jak TPU.

Cechy włókna TPU

Przede wszystkim należy zapoznać się ze specyficznymi cechami filamentu do druku 3D TPU. Najważniejszą cechą TPU, która utrudnia drukowanie, jest higroskopijność. Oznacza to, że TPU ma tendencję do bardzo szybkiego wchłaniania wilgoci z powietrza. Miałoby to wpływ na wyniki drukowania dopiero po 3-4 dniach ekspozycji na powietrze.

Nadruk z TPU

Wskazówka numer jeden dotycząca dobrego drukowania TPU polega na upewnieniu się, że TPU jest suchy przed drukowaniem. Musisz prawidłowo przechowywać włókno TPU. Zalecamy zużycie go po otwarciu włókna TPU. Możesz wziąć pudełko do przechowywania żarnika , które pomoże Ci przechowywać i suszyć żarnik do druku 3D. Hermetyczne torby do przechowywania to kolejny tańszy sposób przechowywania włókien.

Słuchanie nadruku TPU, aby sprawdzić, czy jest zbyt nawilżony

Podczas drukowania zwilżonego włókna TPU usłyszysz rodzaj skwierczącego dźwięku. Skwierczący dźwięk to dosłownie woda, która gotuje się w żarniku. Jeśli jest to wysuszony Filament TPU, nie będzie miał takiego dźwięku.

Ustawienia oprogramowania krajalnicy do drukowania TPU

Prędkość drukowania włókna TPU jest mniejsza, tym lepiej. W przypadku wytłaczarki bezpośredniej, takiej jak Kingroon KP3S, zalecana prędkość druku nie przekracza 30-40 mm/s. W przypadku wytłaczarki Bowen stosowanej w Creality Ender 3 zalecana prędkość druku nie przekracza 15-20 mm/s.

TPU słynie ze sznurków. Istnieje kilka wskazówek, które możesz zastosować w ustawieniach oprogramowania krajalnicy, aby w dużym stopniu uniknąć ciągów znaków.

Struny drukujące TPU

W oprogramowaniu fragmentatora Simplify3D można ustawić „Zachowanie ruchu”, aby uniknąć krzyżowania się z konturami ruchów podróżnych, klikając je.

Profil ustawień włókna TPU

Poprzedni artykuł Instrukcja montażu Kingroon KP5L (wersja DIY).
Następny artykuł Zainstaluj czujnik poziomowania BLTouch na Kingroon KP5L (pobieranie oprogramowania sprzętowego)

zostaw komentarz

* Wymagane pola