Jak skonfigurować pasek LED w drukarkach 3D KINGROON KP5L

Drukarka 3D KINGROON KP5L to wysokowydajna drukarka 3D, która wykorzystuje prowadnice liniowe na wszystkich osiach. Możesz go również łatwo zaktualizować. Mamy wiele samouczków i artykułów na ten temat, takich jak ABL, Laser, oprogramowanie Klipper, Marlin i tak dalej. Dzisiaj porozmawiajmy o światłach LED w KP5L.

To uniwersalna listwa świetlna LED . KP3S też może z niego korzystać. Wkrótce zrobimy do tego tutorial.

Kiedy więc otrzymasz pasek świetlny LED, przygotujmy drukarkę i zaczynajmy.

Najpierw otwórz drukarkę 3D, a następnie przełóż kabel zasilający przez otwór obok prawego silnika Z.

Wejście kabla P2

Następnie weź kabel i uzyskaj odpowiednią długość do podłączenia. Trzeba go podłączyć bezpośrednio do zasilacza

Kabel P3 w drukarce

Otwórz pokrywę ochronną, są porty na zasilaczu. Musisz podłączyć przewody do pustych portów.

Zasilanie P4

Czerwony oznacza dodatni, a czarny oznacza ujemny. Wystarczy poluzować śruby, włożyć przewody i ponownie je dokręcić. Pamiętaj, aby przed wykonaniem tej czynności odłączyć kabel zasilający.

P5 Łączenie

Otóż ​​to. Właśnie skonfigurowaliśmy wszystkie dwa przewody listwy świetlnej LED. Następnie go przetestowamy i zobaczymy, czy światło działa.

Podłącz kabel zasilający i włącz drukarkę, a następnie przewiń przełącznik paska świetlnego LED. Powinna świecić normalnie.

Test oświetlenia P6

Następnie możesz wyłączyć drukarkę, odłączyć kabel zasilający, a następnie ponownie założyć dolną pokrywę.

Następnie przyklej taśmę dwustronną z tyłu listwy świetlnej LED. Lepiej znajdź przezroczysty na Amazon , jest bardzo lepki.

P7 Załóż taśmę

Można też nałożyć na to więcej taśmy. Ale tak naprawdę jest całkiem stabilnie.

P8 Włącz światło

Następnie możesz umieścić go z tyłu suwnicy X, mocno dokręcić i gotowe. Pamiętaj, aby nie umieszczać go zbyt nisko, w przeciwnym razie drukowanie nie powiedzie się.

P8 Włącz światło

Następnie znajdź wyłącznik krańcowy Z, odkręć na nim odpowiednią śrubę, następnie możesz zamontować tam włącznik listwy świetlnej LED, nie jest potrzebna dodatkowa śruba, wystarczy włożyć oryginalną z powrotem i dokręcić.

P10 Skonfiguruj przełącznik

P11 Ostateczny wygląd

Potem wszystko gotowe. Możesz także użyć czarnej taśmy do przyklejenia nowych kabli do płaskiego kabla, wygląda to lepiej. Wtedy możesz cieszyć się oświetleniem LED swojego KP5L.

Lampki LED P12 z nadrukiem

Bardzo pomaga w przypadku filmów i zdjęć. Za jego pomocą z łatwością zrobisz świetne zdjęcia i filmy. Możesz teraz pomyśleć o filmie poklatkowym. To wszystko na dzisiaj. Miłego drukowania 3D!

Poprzedni artykuł Jak skonfigurować Klipper w drukarkach 3D KINGROON KP5L
Następny artykuł Ulepszenia drukarki 3D z żywicy Kingroon KP6 LCD

Uwagi

john - grudzień 29, 2022

Hi, I have one of the KP5M and it will not read SD cards. How do i fix this or is there a method to read files via USB. I have not sucessfully done that with this machine. I have been trying to get help since the fits day of delivery 2 months ago. what are my options to get a 3D printer that functions.
Regards
John

zostaw komentarz

* Wymagane pola