Ulepszenia drukarki 3D z żywicy Kingroon KP6 LCD

Kingroon KP6 to żywiczna drukarka 3D z monochromatycznym wyświetlaczem LCD 2K. Ma objętość kompilacji 82*129*180 mm i drukuje z dużą precyzją i wysoką jakością. W tym artykule będziemy postępować zgodnie ze wskazówkami kanału YouTube Maker Wookie i poznać dziesięć ulepszeń, które mogą Cię zainteresować w drukarce 3D z żywicy Kingroon KP6.

Link do pobrania pliku STL dla części, które należy wydrukować w celu poniższej aktualizacji drukarki 3D z żywicy Kingroon KP6: https://cults3d.com/en/3d-model/tool/upgrades-for-kingroon-kp6

1. Elastyczna stalowa płyta magnetyczna (łóżko magnetyczne)

Pierwszą aktualizacją, jaką możesz wykonać dla Kingroon KP6, powinno być zainstalowanie w drukarce nowej, elastycznej, stalowej, magnetycznej płyty montażowej.

Dzięki magnetycznej, elastycznej platformie roboczej możesz łatwo zdjąć wydrukowany obiekt wraz z platformą roboczą i zgiąć ją, aby oderwać wydrukowany obiekt. Dzięki temu usuwanie obiektów jest znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Elastyczny zamiennik płyty konstrukcyjnej ze stali magnetycznej do drukarki 3D z żywicy LCD zwykle składa się z dwóch części: podstawy magnetycznej i elastycznej blachy stalowej. Można go zamontować bezpośrednio na oryginalnej płycie roboczej drukarki 3D.

Ulepszenia Kingroona KP6

Aby zainstalować nowe łóżko magnetyczne, wystarczą tylko dwa kroki.

Najpierw usuń folię ochronną 3M z podstawy magnetycznej, a następnie przymocuj podstawę magnetyczną do płyty roboczej.

Jeżeli pomiędzy podstawą magnetyczną a platformą roboczą występują niewielkie różnice w rozmiarze, można przyciąć podstawę tak, aby pasowała za pomocą noża.

Po drugie, załóż elastyczną blachę stalową, a dzięki silnemu magnetyzmowi automatycznie przylega ona ściśle do podstawy magnetycznej.

2. Filtr powietrza

Wydruk 3D z żywicy też trochę śmierdzi, dlatego lepiej zrobić filtr do drukarek żywicznych z filtra HEPA stosowanego w filtrach do drukarek 3D. Jeśli otworzysz wnętrze, zobaczysz biały kwadratowy filtr, który może odfiltrować drobny kurz. Czarny zawiera węgiel aktywny, który pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Filtr powietrza do drukarki 3D z żywicy

Kroki montażu filtra powietrza do Kingroon KP6:

1). Najpierw wydrukuj mocowania filtra powietrza (w sumie cztery części).

Aktualizacje kingroona kp6

2) Zdemontuj filtr HEPA, a następnie wyjmij biały filtr i wyjmij węgiel aktywny.

3) Przytnij biały filtr tak, aby pasował do kwadratowego uchwytu z nadrukiem.

4) Wytnij filtr z gazy, aby pasował do drugiego kwadratowego uchwytu z nadrukiem, a następnie wlej do niego czarny węgiel aktywny. Następnie przykryj drugą stronę innym filtrem z gazy.

5) Zmontuj wszystkie wcześniej zamontowane części, a następnie połącz je z wydrukowaną obudową.

6) Umieść cały zespół filtra na górze wentylatora wewnątrz drukarki 3D z żywicy KP6.

3. Uchwyt łóżka

Po każdym wydruku musimy usunąć resztki żywicy ze stołu roboczego, co może być dość wyczerpujące, jeśli trzymasz stół do wyschnięcia. Lepszym rozwiązaniem jest powieszenie łóżka za pomocą zadrukowanego uchwytu i pozostawienie płynnej żywicy samoczynnie odpływającej.

Ten wydrukowany w 3D uchwyt na łóżko, stworzony przez SANGUKB, umożliwia zawieszenie stołu pod kątem ukośnie, a płyn żywiczny szybko spływa.

4. Pokrywa kadzi

Dość często zdarza się, że po wydrukowaniu kładziemy stół drukujący na kadź znajdującą się poniżej. Jednak stół drukujący ma ostre rogi i czasami może uszkodzić folię FEP. Załóż zadrukowaną pokrywę na górę kadzi, aby zapobiec rozdarciu folii FEP wewnątrz kadzi. Pokrywa kadzi posiada rowkowany uchwyt pośrodku, ułatwiający jej podnoszenie.

Aktualizacje kingroona kp6

5. Łyżka do kadzi

Ta drukowana łyżeczka do kadzi ma ostrą, a jednocześnie miękką i elastyczną przednią krawędź, która znacznie ułatwia zbieranie resztek druku lub uszkodzonych części wydruku bez uszkodzenia folii FEP znajdującej się poniżej.

aktualizacje drukarek 3D z żywicy

6. Skrobak kart

Skrobak do kart jest również narzędziem drukowanym do usuwania resztek żywicy z folii FEP. Możesz złożyć kawałek karty do gry na pół, a następnie włożyć go w otwór zadrukowanego szalika.

Ulepszenia Kingroona KP6

Wykonana z papieru skrobaczka do kart jest wystarczająco miękka i nie uszkodzi folii FEP podczas usuwania resztek żywicy. Po każdym użyciu możesz ją wymienić na nową kartę do gry. Jeśli nie masz kart do gry, możesz zamiast tego użyć kart papierowych z PVC.

7. Uchwyt osłony

Podnoszenie pokrowca Kingroon KP6 jest niewygodne. Dzięki zadrukowanej osłonie uchwytu nie stanowi to już problemu.

Aktualizacje kingroona kp6

Kroki montażu uchwytu pokrywy:
1) Usuń etykietę z logo z góry pokrywy.

2) Umieść podkładkę osłony uchwytu tuż nad miejscem, w którym znajduje się metka z logo, i zaznacz markerem cztery pozycje otworów.

3) Wywierć cztery otwory i zamontuj na uchwycie pokrywy.

8. Uchwyt magnetyczny IPA

Czyszczenie czerpaka do kadzi alkoholem izopropylowym może być irytującym zadaniem. Zadrukowany uchwyt magnetyczny IPA można zamontować na pokrywie pudełka z uszczelnieniem i przytrzymuje szufelkę do kadzi po wewnętrznej stronie górnej części pudełka z uszczelnieniem, co ułatwia czyszczenie czerpaka do kadzi.

9. Stojak na kroplówkę z żywicy

Ten stojak na kroplówkę zaprojektowano tak, aby podtrzymywał kadź podczas ściekania resztek płynnej żywicy. Można go układać w stosy jak poniżej, aby kapać płynną żywicę z powrotem do butelek z żywicą.

aktualizacje drukarek żywicznych

aktualizacje drukarek 3D z żywicy

Powyższe dziesięć ulepszeń drukarki 3D z żywicy Kingroon KP6 LCD zostało opracowanych przez Markera Wookiego na jego kanale YouTube. Ponadto, jeśli chcesz nadać swojemu KP6 bardziej spersonalizowany wygląd, po prostu obejrzyj wideo od 11:05. Pokaże Ci krok po kroku jak wykonać malowanie.

Poprzedni artykuł Jak skonfigurować pasek LED w drukarkach 3D KINGROON KP5L
Następny artykuł Aktualizacje do druku 3D dla Kingroon KP3S [Najlepszy udział w tygodniu 01]

Uwagi

toni - marzec 13, 2024

I would like if I can add the KP6 Plus to the CHITUBOX 1.9.5 slicer
the code to add in CHITUBOX 1.9.0 is not useful, it does not work.
Could anyone help me in this regard?
Grateful
TONI

James Warters - sierpień 18, 2022

Which " HEPA filter used in 3D printer filters" should be purchased?

zostaw komentarz

* Wymagane pola